Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Má přednost, řekl Váňa jr. při pohledu na otce

Česko

PARDUBICE Tvář Josefa Váni byla plná zklamání. Se svým vyvoleným Welldancerem chtěl v sobotní Velké ceně Skansky, třetím ze čtyř kvalifikačních dostihů pro jubilejní 120. Velkou pardubickou, skončit do pátého místa. Namísto toho ale osmiletý ryzák doběhl předposlední, daleko za nejlepšími.

„Welldancer měl od začátku problém s udržením tempa. Párkrát se zdálo, že půjdeme dopředu, ale na prvním klasickém skoku asi 800 metrů před cílem začal chrčet. Nechal jsem ho docválat,“ rmoutil se Váňa.

S Welldancerem počítal pro Velkou už loni, ale kůň se zranil, a nestárnoucí žokej potom slavil šestý triumf v sedle Tiumena. Letos ale hodlal naplnit svůj sen - útočit na prvenství na koni, jehož je majitelem.

„Pepa se na svůj druhý letošní start strašně těšil, ale Welldancer teď nepotvrdil, že by mohl patřit do špičky,“ pokýval hlavou Josef Bartoš, dvorní žokej Váňovy stáje a přední český jezdec.

Podmínku zvládnout jeden z kvalifikačních dostihů však Welldancer splnil. „Jenže to bych musel cítit, že na to opravdu má, a to jsem necítil. Třeba je nachlazený, to teď nevím, třeba se za tři týdny zlepší. Teď to ale vypadá, že při Velké opět usednu na Tiumena. Jestli mi ho majitel půjčí,“ přemítal Váňa.

Majitelem loňského vítěze Velké je Ivo Köhler. „Tiumen v jiném dnešním dostihu s Váňou mladším v sedle předvedl skvělou formu. Dohoda pro letošek sice zněla, že ho při Velké pojede Pepča, ale nechám to na nich,“ pravil Köhler.

„Tátovi samozřejmě ustoupím, má přednost, můžu jet Juventuse,“ neváhal Váňa mladší.

„To že řekl? To je prima. Ale třeba se Welldancer dá dohromady,“ reagoval slavný žokej.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

SOUTĚŽ: Vyhrajte rodinné vstupné do zábavního parku BRuNO family park
SOUTĚŽ: Vyhrajte rodinné vstupné do zábavního parku BRuNO family park

Za sychravého počasí se toho s dětmi dá dělat stále méně a méně… Co takhle vyrazit do Brna do BRuNA? Vyhrajte s námi rodinné vstupné a užijte si...