Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Madonna nám to jistí

Česko

Texaští ... Trail of Dead potřetí v Praze: nejlepší koncert, nejméně lidí

Patnáct let existence, šest velkých desek, stovky koncertů na obou stranách oceánu; jen těch fanoušků nepřibývá. Tedy alespoň ne v České republice, kde texaská šestice ... And You Will Know Us by the Trail of Dead vystoupila 6. května potřetí.

Cestu do klubu Roxy našlo jen pár desítek příznivců, ale není se čemu divit: koho neodradil otřesný zvuk Rock Café na jaře 2005 nebo zamrzlá atmosféra předloňského letního Roxy, tak jako tak musel trpět poslechem posledních dvou desek, So Divided a letošní The Century of Self. Jako pozvánka na koncert byly nepoužitelné.

Jako za mlada Ukázalo se, že kapela si je některých svých slabin vědoma; přijela „na jistotu“ a za hrstkou skalních. Nejenže kompletně nakopírovali zvukové obtíže z minulých let, přičemž opět nezodpověděli ani jednu z nabízejících se otázek (Umí v Praze někdo nazvučit dvoje bicí a tři kytary? Potřebuje tato kapela dvoje bicí a tři kytary?), ale i setlist odpovídal spíš době před čtyřmi lety.

Zatímco z novinky zazněly v úvodu jen dvě písně (The Far Pavilions a Isis Unveiled – obě zachovávající jejich tradiční „špinavý“ zvuk), předcházející album So Divided vynechali úplně a věnovali se výhradně nejoblíbenějším skladbám. Fenomenální závěr včetně přídavku pak patřil hned ve čtyřech případech deset let staré nahrávce Madonna. Propagace nové desky, aby si ji třeba někdo koupil? K čemu to – hlavně že jsou na koncertě všichni spokojení.

Alespoň ... Trail of Dead spokojení byli: při rozvolněné verzi skladby Will You Smile Again? se zpěvák a kytarista Conrad Keely neubránil také legráckám a smíchu, jeho frontmanské dvojče Jason Reece si zase u divoké Caterwaul neodpustil výlet mezi publikum. Energií nabitý koncert končili zpocení do poslední nitky svých triček.

A až za dva roky přijedou propagovat své další album a zahrají přitom půlku Madonny, dostanou těch hvězdiček pět. Za odvahu.

HODNOCENÍ LN **** ... And You Will Know Us by the Trail of Dead

6. května, Roxy, Praha

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!