Středa 19. ledna 2022, svátek má Doubravka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín se omlouvá Topolánkovi a přeje ODS hodně gay voličů

Česko

  14:38
PRAHA - Na pultech gay barů a restaurací se objevil už téměř legendární magazín LUI. Kdo se těšil na rozhovor, který způsobil sesazení Mirka Topolánka z volební kandidátky, má smůlu. Redakce vydala omluvu za 'umělou kauzu', kterou podle ní vyvolal deník Blesk tím, že 'otočil význam Topolánkových slov' ve videích.

Magazín LUI s Mirkem Topolánkem - titulní strana foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

O VÝROCÍCH ČTĚTE ZDE:

Redakce magazínu také sepsala, jak focení a následné události proběhly. LUI zároveň doufá, že se mezi čtenáři magazínu najde dost rozumných voličů ODS.

Magazín LUI s Mirkem Topolánkem

Topolánek prý přišel do ateliéru v dobré náladě. "Požádali jsme ho, zda můžeme průběh focení dokumentovat na video. Pan Topolánek souhlasil," uvádí redakce.

Po focení vedli s Topolánkem rozhovor. Během něho se redaktor snažil 'zjistit zajímavé informace, na které bychom se později mohli ptát v oficiálním interview'. "Nikdo z nám neměl nejmenší pocit, že by se snad zúčastnil skandálního rozhovoru, který by mohl být příčinou obrovské mediální smršti a vášnivé politické debaty, která následovala," komentuje magazín.

V nesprávných rukou
Spouštěcím článkem celé kauzy byl podle magazínu poslíček, který měl DVD s videozáznamy, které byly pořízeny během focení, donést na recepci pracovníka internetové televize Stream.cz. "Který (recepční - pozn. red.) je však, shodou okolností i pracovníkem Blesku. Onen člověk se, z nám neznámého důvodu, domníval, že materiály dostává k jakémukoliv použití a předal DVD do Blesku," vyjádřil se magazín LUI.

"Blesk je Blesk a inteligentnímu čtenáři není zapotřebí delšího komentáře. Video sestříhal tak, že úplně otočil význam Topolánkových slov," píše se v článku, který mapuje průběh focení s Mirkem Topolánkem. Během něho měl říct kontroverzní výroky o Židech, gayích a církvi.

Magazín se obává, že Blesk pošpinil jeho dobré jméno a jméno gay komunity. "To je však zanedbatelné ve srovnání s tím, jaké důsledky měla tato uměla kauza pro pana Topolánka. Ten přišel o post šéfa ODS a volebního lídra," lituje LUI.

Doufá však, že kauza neovlivní postavení ODS ve volbách. "Věříme však, že rozumní voliči ODS v řadách našich čtenářů naše vysvětlení událostí pochopí a že v nadcházejících volbách to svým hlasem dají najevo," dělá LUI závěrečnou tečku za svým vysvětlovacím článkem.

Výběr z otázek, na které se chtěl magazín Lui ptát:

Mirku, jak vypadá program  vašeho průměrného dne?
Byl jste někdy v gay klubu?
Jaký byl váš největší prohřešek mládí?
Jaký byl váš největší průšvih za dob studia?
Vaše nejhorší vlastnost?

Blesk v dnešním vydání nařkl magazín LUI, že otiskl fotky Mirka Topolánka, přestože si to sám bývalý předseda ODS nepřál.

Ve článku Kauza Topolánek aneb vrtěti psem redakce vysvětluje, proč si vlastně vybrala Mirka Topolánka.  "Mirka Topolánka považujeme za zajímavého člověka a hezkého urostlého muže," vysvětluje. Při rozhovoru prý Topolánek působil vstřícně, ale i asertivně. "Když našemu redaktorovi vysvětloval, že by pro homosexuální adopce kvůli svému vnitřnímu přesvědčení nehlasoval, nenechal se ve svém názoru zviklat. Stál si za svým a tím si získal náš respekt," dodává LUI.

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat