Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Majetek zachráněný s Altnerem vydělal ČSSD miliardu, prohlásil Zeman

Evropa

  9:23
PRAHA - Prezident Miloš Zeman tvrdí, že ČSSD zachránil majetek za půl druhé miliardy, který navíc sociálním demokratům vydělal další „asi miliardu“. Zeman tak obhajuje svůj podpis pod smlouvou s advokátem Zdeňkem Altnerem, jemuž má nyní strana zaplatit přes 300 milionů korun.

Miloš Zeman. foto:  Michal Šula, MAFRA

V rozhovoru pro iDNES.cz prezident Miloš Zeman odmítl, že by mohl pomoct se zaplacením dluhu ve výši 337 milionů korun v kauze Lidového domu.

ČSSD zaplatí první pohledávky Altnerovým věřitelům

„Penále, o kterém mluvíte, by bylo prakticky nulové, kdyby se smlouva dodržela. Ale protože se nedodržela a protože sociální demokracie se odvolávala, naposledy v roce 2004, tak samozřejmě penále narůstalo,“ prohlásil Zeman, který podepsal smlouvu, v níž byl nestandardní dodatek o denním penále 0,3 procenta. Podle něj nesou v kauze odpovědnost ti, kdo nechali smlouvu být, ne ti, kteří ji uzavřeli.

V otázce, jakým směrem chce Česko vést, odpověděl, že prosazuje „politiku všech azimutů“, podobně jako poválečný francouzský prezident Charles de Gaulle. V Zemanově pojetí to znamená mít přátelské vztahy se všemi světovými velmocemi. Je pro zachování všech závazků v rámci členství v NATO a EU.

S omluvou policejního prezidenta Tomáše Tuhého k zásahu v budově FAMU během čínské návštěvy Zeman nesouhlasí. Podle něj nejde o soukromý dům a tudíž má policie strhávat na místě tibetskou vlajku.

Autor:

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...