Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Majetek zveřejním možná do dvou týdnů, přemítá Dvořák

Česko

  12:51
Vilu na Madeiře si matka rezervovala, ještě než jsem nastoupil do dopravního podniku, tvrdí jeho bývalý ředitel Martin Dvořák.

LN Podle vás mohou za současnou kauzu fámy, které šíří vaše exmanželka. Mohl byste to nějak rozvést?
Mohl, ale když už se do toho pustím, měl bych předložit konkrétní fakta, ale tím se pouštím na tenký led. I s ohledem na našeho syna. V budoucnost se k tomu ale určitě hodlám nějakým způsobem vyjádřit.

LN Nicméně skutečnost, že vaši matku zastupovali lidé, kteří měli provize z velkých zakázek dopravního podniku, jste odbyl jako náhodu. Jak to může být náhoda?
Takhle jsem to neřekl, tak naivní samozřejmě nejsem. Ale tady je potřeba říct, jak to reálně bylo. Je zvláštní, že Hospodářské noviny, které s kauzou přišly. se tomu vůbec nevěnují. Naopak, když jsem dnes četl komentář paní Valáškové, tak je zajímavé, že tam použila jednu konkrétní větu, kterou používá i moje exmanželka. Ale pointa je v tom, že mluví o Madeiře, ale nikdo nenapíše, že moje matka si tu vilu na Madeiře rezervovala ještě před mým nástupem do dopravního podniku. Že zaplatila ze svých osobních peněz 500 tisíc eur. Firma Bitmedia, která matce údajně půjčila na vilu na Madeiře, do zahraničí nevyvedla ani jedinou korunu. Bitmedia splácí úvěr u tuzemské banky a nesplácí ani nepůjčuje nikomu žádné prostředky. Bohužel uznávám, že jedna provázanost, jeden problém tu je, a to jsou jména advokátů. Pan Šachta je dlouholetý přítel mojí matky a my jsme jako dopravní podnik využívali jeho advokátní kancelář.

ČTĚTE VÍCE:

LN Proč v zápisu firmy vaší matky Future Earnings v obchodním rejstříku chybí ze zákona povinná účetní uzávěrka?
To nevím. Ale další věc, kterou jsem se dočetl v médiích, je, že moje matka koupila vilu. Moje matka koupila firmu, která byla v té vile, včetně závazku zaplatit za tu vilu! U toho je splátkový kalendář, který plní. Tu vilu už zaplatila. Čili to není žádný dar, není možné někomu darovat vilu v hodnotě milionu korun.

LN Můžete tyto věci na svou obhajobu nějak doložit?
Ano, ty podklady k tomu máme. Už jsme novinářům ukazovali kopie výpisů z účtů, kdy platila tu vilu na Madeiře.

LN A jste ochoten zveřejnit všechny své majetkové poměry, a to i z doby před nástupem do dopravního podniku?
Ano. Udělám to úplně klidně.

LN Kdy?
To je otázka, jak se ta kauza bude dál vyvíjet, ale třeba do čtrnácti dnů, protože musím sehnat a sebrat veškerá svoje daňová přiznání, aby bylo vidět, kolik jsem za posledních deset let vydělal, což opravdu nebyly malé částky, a co jsem od té doby nabyl. 

Celý rozhovor s Martinem Dvořákem vyšel v sobotním vydání deníku Lidové noviny

Stáhněte si sobotní vydání LN do iPadu

Autor: