Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

„Mají velké oči i hlavu!“

Česko

Bývalí astronauti jsou přesvědčeni, že existuje UFO. Vlády to ale vždy tutlaly, říkají

LONDÝN Ve vesmíru nejsme sami! „Obyvatelé cizích planet jsou malí mužíčci, kteří nám připadají podivní. Mají malé postavy, veliké oči i hlavu.“ Takové informace dostáváme o obyvatelích mimozemských civilizací už řadu let. Tuto informaci však vyřkla v nedávném rozhlasovém vysílání britské stanice Kerrang! Radio další vážená osobnost – sedmasedmdesátiletý americký astronaut Edgar Mitchell z Apolla 14, uvedl britský list The Guardian.

Mezi astronauty není výjimkou. Jako první o setkání s UFO veřejně promluvil v 70. letech L. Gordon Cooper, který velmi usiloval o to, aby se jeho svědectví dostalo na veřejnost. Údajně sledoval „neidentifikovatelné létající objekty“ z palub lodí Mercury 9 a Gemini 5 či během výcviku ze země. Pozorování UFO potvrdili i astronaut McDiwitt z paluby Gemini 4 a astronaut Borman z Gemini 7, jejichž výpovědi a fotografie, které pořídili, byly v letech 1966–69 zkoumány na Coloradské univerzitě pod vedením dr. Edwarda U. Condona. Výzkum však za sebou zanechal otazníky. Existenci UFO se nepodařilo dostatečně vysvětlit. Další hlasy „pro“ existenci volaly z Apolla 11 při cestě na Měsíc a patřily Neilu A. Armstrongovi, Edwinu Aldrinovi a Michaelu Collinsovi. „Nikdy nebyli astronauti ve vesmíru sami: byli tam vždy pod dohledem UFO,“ řekl jednou Scott Carpenter z Mercury 7. Zatím poslední případ UFO hlásil raketoplán Atlantis loni na podzim. Ze srážky s mimozemšťany se však vyklubal technický problém, který NASA děsil daleko více než „podivní mužíčci“.

Nyní se ke všem těmto hlasům a mnoha dalším přidal i Mitchell, který potvrdil nejen existenci UFO, ale také fakt, že vlády danou problematiku „posledních 60 let dobře tutlají“. „NASA se nepodílí na žádném utajování informací o mimozemském životě... Pan Mitchell je skvělý Američan, ale my jeho názory na tuto záležitost nesdílíme,“ uvedl mluvčí vesmírné agentury. Mitchell drží spolu s velitelem Apolla 14 Alanem Shepardem rekord nejdelší procházky po Měsíci, kde v roce 1971 strávil devět hodin a 17 minut.

Autor:

Mohlo by vás zajímat