Malkin dostal Pittsburgh krok od finále

RALEIGH Hokejisté Pittsburghu zvítězili v třetím semifinále Stanleyova poháru na ledě Caroliny 6:2. V sérii vedou už 3:0 na zápasy a jediný krok jim zbývá k tomu, aby po roce znovu postoupili do finále.

Tučňáci vykročili za sobotním triumfem už v první třetině, kterou vyhráli 3:1. V její poslední minutě se v rozmezí 31 sekund trefili tahouni mužstva Sidney Crosby a Jevgenij Malkin, jenž si v zápase připsal dva góly a jednu asistenci.

Crosby s Malkinem už zařídili čtvrteční druhé vítězství 7:4 a v sobotu skórovali společně v jednom utkání podruhé za sebou. „Oba prostě předvádějí svou nejlepší hru a díky nim rostou výkony všech ostatních v týmu,“ konstatoval veterán v dresu Penguins Bill Guerin. „Z hlediska útočné síly máme nejlepší tým, v jakém jsem kdy hrál,“ doplnil Guerin, jenž je v NHL už 17 let.

„Oni jsou podle všeho rozhodujícím faktorem v této sérii,“ podotkl útočník Caroliny Jussi Jokinen. „Musíme najít způsob, jak jejich jména vymazat ze statistiky střelců. Když dostaneme v zápase šest gólů, asi těžko můžeme pomýšlet na vítězství,“ dodal Jokinen.

Chicago proti Detroitu snížilo V pátek hráči Chicaga porazili Detroit 4:3 v prodloužení a snížili stav série na 1:2. Zápas nedohrál Martin Havlát, který v první třetině nejprve přihrál na druhý gól Blackhawks, ve 13. minutě ho však tvrdým zákrokem sestřelil Niklas Kronwall. Obránce Detroitu obdržel trest na pět minut a do konce utkání, Havlát zůstal několik minut otřesený na ledě, než za pomoci lékaře odjel do kabiny. Na led už se nevrátil.

Blackhawks měli vydařený vstup do utkání a v úvodu druhé třetiny vedli už 3:0, hostům z Detroitu se však povedlo ještě do druhé přestávky třígólové manko smazat. Po bezbrankové třetí třetině padlo rozhodnutí hned v druhé minutě prodloužení, kdy se dorážkou prosadil Patrick Sharp.

Výsledky - západní konference: Chicago - Detroit 4:3p (9. a 62. Sharp, 10. Ladd (HAVLÁT), 21. Pahlsson - 35. Lidström, 38. Rafalski, 40. Ericsson). Stav série: 1:2. Východní konference: Carolina - Pittsburgh 2:6 (5. Cullen, 42. Samsonov - 7. a 20. Malkin, 20. Crosby, 52. Fedotěnko, 59. Adams, 59. Guerin). Stav série: 0:3.

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...