Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Málo last minute zájezdů bude i v Německu

Česko

PRAHA Stále více Čechů si navyklo nakupovat zájezdy u německých cestovek. Zlákala je kombinace výhodných cen a mnohdy i širšího výběru destinací. Očekávané omezení nabídky last minute zájezdů v Česku a také hledání alternativních cestovních cílů přiměje i letos domácí dovolenkáře listovat v katalozích německých cestovek.

„Náhradními cíli jsou nyní Kanárské ostrovy, Turecko, Malorca, ale i Dominikánská republika,“ uvedla Daniela Sauerwaldová z Rewe Touristik. Nejvýznamnější německé cestovní kanceláře TUI a Thomas Cook se navíc nechystají k rychlému návratu do severoafrických destinací. Včera oznámily, že své zájezdy do Egypta a Tuniska znovu zahájí nejdříve až od začátku března.

Podobně jako české cestovky počítají také ty německé s tím, že letos bude na trhu nedostatek zájezdů v nabídkách na poslední chvíli. A když už se nějaké objeví, tak jejich ceny budou vyšší než v předchozích letech. „V létě bude méně nabídek last minute. Důvodem je vyšší poptávka po nových cílech kvůli krizi v Egyptě a Tunisku. Kromě toho se letní sezona již před těmito událostmi začala prodávat velmi dobře,“ uvedla mluvčí podnikové komunikace jedné z největších německých cestovních kanceláří TUI Anja Braunová. Zároveň podle ní může dojít k růstu cen u těch pobytů, které budou nasmlouvány dodatečně. To se týká i českých klientů, kteří s německými cestovkami vyrážejí především kvůli nižším cenám na dovolené. Ročně se jedná zhruba o 50 tisíc Čechů. A ačkoli se v uplynulém roce ozývalo, že již tento trend ustupuje, aktuální čísla říkají něco jiného. „Zájem o zájezdy německých cestovních kanceláří výrazně roste. Meziroční nárůst prodeje v měsících leden až únor letošního roku je o 117 procent vyšší oproti stejnému období loňského roku,“ sdělila Kateřina Komedová ze zajezdy.cz, která prodává pobyty tuzemských a německých cestovních kanceláří.

Menší tuzemské cestovní agentury, které se specializují na prodej zájezdů německých cestovek, hlásí zvýšený zájem o exotické destinace výměnou za plánované zájezdy do Egypta. „V poslední době jsme zaznamenali navýšení poptávek do exotických destinací, nejvíce je poptávané Thajsko, Mexiko, Maledivy a další,“ uvedla jednatelka Rudolf Reisen Jitka Zajíčková.

„Češi si raději připlatí několik tisíc korun a rovnou se místo do Egypta vydají do exotické destinace,“ říká Pavel Vratný, jednatel airstop.cz, který se specializuje na německé cestovky.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!