Čtvrtek 27. ledna 2022, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Malý a levný stát, který nikoho neotravuje? Podle ODS má Babišova politika dvě tváře

Česko

  14:07
PRAHA - Dvě tváře má podle Občanské demokratické strany (ODS) politika Andreje Babiše a hnutí ANO. Na jednu stranu slibují úlevy živnostníkům, přitom zvyšují jejich administrativní zátěž, míní občanští demokraté. Reagovali na Babišův nedělní projev na celostátním sněmu hnutí ANO, na němž bude pro další dvouleté funkční období zvoleno vedení. Rezonoval i Babišův výrok, že si představuje malý a levný stát, který nikoho neotravuje.

Předseda ODS Petr Fiala. foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Podle místopředsedy poslaneckého klubu ODS Jana Skopečka se z Babiše stal politický Jekyll a Hyde a sekunduje mu ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). „Rádoby přívětivou tvář ukazují na stranických akcích, kde slibují úlevy živnostníkům, paušální daň, mluví o nízkých a stabilních daních. Druhá jejich mnohem méně přívětivá tvář řádí na vládě a ve Sněmovně, kde Babišovo hnutí ANO jen před pár dny protlačilo spolu s komunisty a socialisty do dalších čtení rozšíření administrativní zátěže na další skupiny podnikatelů v podobě třetí a čtvrté vlny EET, nebo zrušení karenční doby, které podnikatele poškodí,“ poznamenal v tiskové zprávě.

I u nás se začíná projevovat papalášství, kritizoval na sněmu ANO Babiš. Představil lídryni do eurovoleb

„Hnutí ANO jako součást levicové koalice má rádo vysoké přerozdělování a rozhazování. A protože v době ekonomického růstu hnutí ANO rozházelo, co mohlo, není náhodou, že ministryně Schillerová v těchto dnech mluví o potřebě růstu spotřebních daní, zavedení nové digitální daně apod.,“ doplnil. 

Po Babišovi vystoupil na sněmu ANO i Jaroslav Faltýnek, první místopředseda...
„Nebudeme lhát, nebudeme krást, budeme bojovat proti korupci a...

Opoziční politiky takříkajíc nadzdvihlo i Babišovo tvrzení, že má představu o malém a levném státu, který nikoho neotravuje a který se musí vžít do malého živnostníka, aby věděl, co ho trápí. „Souhlasím s ním, jen nerozumím tomu, proč uplynulých pět let dělal ve funkci ministra financí a premiéra pravý opak,“ napsal na twitteru předseda ODS a místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Fiala. „Vláda s komunisty, socialistická politika, zvětšující se stát, rostoucí výdaje státního rozpočtu, nové regulace, předpisy, kontroly, omezování aktivních lidí - to je bilance hnutí ANO ve vládě,“ uvedl.

17.února 2019 v 10:33, příspěvek archivován: 17.února 2019 v 14:10

Andrej Babiš sní o “malém a levném státu, který nikoho neotravuje” Souhlasím s ním, jen nerozumím tomu, proč uplynulých 5 let dělal ve funkci ministra financí a premiéra pravý opak. https://t.co/GTBQvVCWpc

Svým prohlášením premiér popírá poslední léta své činnosti v politice také podle místopředsedkyně Starostů a nezávislých Věry Kovářové. „Jím budovaný stát není malý, levný a už vůbec se nedá říct, že by nikoho neotravoval,“ napsala na twitteru. 

Podobně se vyjádřil první místopředseda STAN Vít Rakušan. „Hnutí ANO prý chce malý stát, který nikoho neotravuje. Takový stát ale nevznikne centralizací moci - to jest koncept ANO, ale velkým důrazem na vzdělání a důvěrou v tvůrčí potenciál lidí, důvěrou v přirozený růst z regionů, tedy zespodu,“ poznamenal.

17.února 2019 v 11:17, příspěvek archivován: 17.února 2019 v 14:10

Hnutí ANO prý chce malý stát, který nikoho neotravuje. Takový stát ale nevznikne centralizací moci (to jest koncept ANO), ale velkým důrazem na vzdělání a důvěrou v tvůrčí potenciál lidí, důvěrou v přirozený růst z regionů, tedy zespodu. To je koncept STAN.

Europoslanec Petr Ježek, který v eurovolbách před pěti lety kandidoval za hnutí ANO a loni s ním ukončil spolupráci, reagoval na Babišův výrok, že letošní volby do Evropského parlamentu nesmí opanovat politická uskupení vítačů nebo nekritických kývačů, kteří v Evropě vše bezmyšlenkovitě odsouhlasí. „Mirek Topolánek se prezidentem nestal. Ale státnický slogan jeho kampaně ‚Ani vítač, ani kývač‘ žije dál, převzal ho předseda vlády,“ napsal Ježek na twitteru. Topolánek se tak prezentoval při své kandidatuře na prezidenta.

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O
Maminky z eMimina doporučují mlíčko BEBA COMFORT HM-O

Maminky z eMimina testovaly prémiovou pokračovací výživu BEBA COMFORT 2 HM-O a BEBA COMFORT 3 HM-O. Pochvalovaly si především chuť, složení a...

Mohlo by vás zajímat