Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

MANAŽEŘI

Česko

Věk vede výrobu Chemopetrolu

Novým výkonným ředitelem výrobní jednotky Chemopetrol ve společnosti Unipetrol RPA se od března stává Radomír Věk (53). Spadá pod něj například Závod chemických výrob a Závod energetika.

Věk vystudoval Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze. Poté pracoval až do roku 1995 na různých pozicích ve společnosti Kaučuk. V letech 1996 až 1997 byl zástupcem finančního ředitele Unipetrolu, v roce 1997 se stal generálním ředitelem společnosti Kaučuk. Odtud v roce 2001 odešel na pozici generálního ředitele společnosti Spolana. V roce 2002 se vrátil do Unipetrolu a měl na starosti přechod rafinerie na přepracovací režim. Od roku 2003 až do ledna 2008 působil opět jako generální ředitel společnosti Kaučuk (dnešní Synthos).

PPF posílila o dva nové manažery

Ředitelkou pro lidské zdroje v PPF je od 1. března Ivana Špiláková (45). Dosud pracovala v rámci skupiny PPF jako personální ředitelka Home Credit & Finance Bank v Rusku, předtím působila ve společnostech Lesy SR, Team Training International a Prvá stavebná sporiteľňa Bratislava. Dosavadní personální ředitelka Iveta Volfová nastupuje na mateřskou dovolenou. Do PPF nastoupil od března i Jakub Hladík (36), který bude patřit mezi nejbližší spolupracovníky Jiřího Šmejce, akcionáře PPF. Absolvent Fakulty mezinárodních vztahů pražské VŠE a evropských studií ve Štrasburku pracoval v odboru protokolu Kanceláře prezidenta republiky (1996 až 2003). Od roku 2003 působil jako vedoucí kanceláře a tajemník bývalého prezidenta ČR Václava Havla.

Vyhrajte předplatné hraček od Toys and Stories v hodnotě 4 314 Kč
Vyhrajte předplatné hraček od Toys and Stories v hodnotě 4 314 Kč

Uvažujete o vhodném vánočním dárku pro děti? Tentokrát nemusíte kupovat hračky za tisíce. Vyhrajte členství v Toys and Stories a objednávejte a...

Mohlo by vás zajímat