8. srpna 2011 11:23 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Manžel zavražděné spisovatelky Monyové prý dvakrát skočil z okna

Spisovatelka Simona Monyová se svým manželem Borisem Ingrem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Spisovatelka Simona Monyová se svým manželem Borisem Ingrem | foto: monyova.cz

BRNO Výslech manžela spisovatelky Simony Monyové, podezřelého z její vraždy, není zatím možný. Nadále je hospitalizován. Jeho stav je vážný, podle dostupných informací jej zatím nelze probudit z umělého spánku. Nepotvrzené informace hovoří o tom, že dvakrát skočil z okna.

Výslech, který by měl objasnit okolnosti činu, by se mohl uskutečnit v příštím týdnu, řekla  mluvčí jihomoravské policie Petra Vedrová. Muži hrozí až 18 let vězení.  

PŘEČTĚTE SI, CO MONYOVÁ PSALA V SMS RICHARDU SACHEROVI

Podle nepotvrzených informací manžel literátky po jejím zavraždění skočil z okna. Dopadl prý na kapotu osobního auta pod domem, který výrazně ztlumil pád. K mrtvé se proto vrátil, zranil se nožem a z okna objektu pak skočil ještě jednou. Vedrová tyto informace nepotvrdila ani nevyvrátila.

MONYOVOU PŘIPOMENE ČT

Monyová psala romány pro ženy. Na kontě má bezmála 30 titulů. Patřila k nejčtenějším autorům.

Spisovatelka Simona Monyová

Česká televize její dílo připomene v úterý 9. srpna na prvním programu. Ve 20:00 zařadí reprízu filmu Tchyně a uzený, který vznikl podle předlohy Monyové.

Konflikt mezi párem, který uzavřel manželství před osmi lety, se stal v noci na čtvrtek. Monyová, autorka tří desítek románů pro ženy, zemřela v důsledku pobodání. Při konfliktu byl její partner zraněn a skončil v péči lékařů. Motiv útoku není znám.  

"V podstatě nic o něm nevíme. To hlavní bychom se měli dovědět z výslechu," uvedla mluvčí. Doplnila, že po něm se rozhodne, zda bude manžel literátky obviněn z vraždy.

Monyová podle některých médií neměla šťastné manželství, byla prý oběti domácího násilí, její partner ji údajně nejen ponižoval, ale také znásilňoval.

Před smrtí výrazně zhubla. Podle svědků se chtěla s manželem rozejít. Bydleli spolu v rodinném domě v Brně-Obřanech, kde se vražda stala. Monyová mu prý před časem koupila byt. Manžel se ale nechtěl s rozchodem smířit. Spisovatelka o celé situaci mlčela. Policii ona ani nikdo z jejich známých nekontaktoval.

Dům spisovatelky Simony Monyové

Monyová vydávala v poslední době své knihy ve spolupráci se svým manželem. Podle literárních vědců je tento postup u známých autorů zcela ojedinělý. Po smrti literátky patrně přejde větší část autorských práv na jejího manžela.

Křišťálová lupa 2011
ČTK, Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...