12. září 2018 22:14 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Manželé nahlásili střelbu. Ukázalo se, že jim do domu zřejmě narazil meteorit

Úlomky meteoritu, který v Královéhradeckém kraji vyděsil obyvatele rodinného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Úlomky meteoritu, který v Královéhradeckém kraji vyděsil obyvatele rodinného... | foto: Týdeník policie

ČISTĚVES Policie v Královéhradeckém kraji vyjížděla 21. srpna k urgentnímu volání manželského páru z obce Čistěves, který nahlásil střelbu. Ukázalo se, že za ránu nemohl útočník, ale podle všeho dopad drobného meteoritu.

Manželé seděli pod pergolou u svého domu, když je vyrušila rána, po které se zvířil prach u zdi jejich rodinného domu. Nejprve předpokládali, že ránu způsobil výbuch elektřiny. Brzy ale zjistili, že díra není pouze ve stěně, ale také v pergole. Celou situaci tedy vyhodnotili jako střelbu.

Úlomky meteoritu přichycené na magnetu.
Na tomto místě se vesmírné těleso zastavilo o stěnu rodinného domu.

Přivolaní policisté ale použití střelné zbraně vyloučili. Na místě se nenašla nábojnice a samotný úhel způsobených děr naznačoval, že by střelec musel pálit ze vzduchu z prostoru nad domem.

Až po několika dnech manželé objevili malý předmět o rozměrech zhruba 1x0,5 cm. původně nepředpokládali, že by měl s incidentem něco společného, bylo jim ale podezřelé, že výrazně zapáchá po síře a že je magnetický. S největší pravděpodobností se jednalo o meteorit, který po průletu atmosférou prorazil lepenkový šindel pergoly a 2 cm silné prkno a následně se zastavil až o omítku domu.

Kámen v současné době zkoumají odborníci.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz