17. listopadu 2012 17:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Odboráři manželům roztrhali plakáty a muže kopali

Demonstranti byli naštvaní na vládu. Na kritiku nebyli někteří z nich příliš zvědaví. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Demonstranti byli naštvaní na vládu. Na kritiku nebyli někteří z nich příliš zvědaví. | foto: ČTK

PRAHA S transparenty "Odbory a 17. listopad? Chybí už jen Lidové milice" a "Odborokracie = vyšší stupeň demokracie" přišel na dnešní mnohatisícovou protivládní demonstraci na pražské Václavské náměstí Petr Weisser se ženou. Čelili nejprve slovním útokům demonstrantů, muž potom i fyzickému. O transparenty přišli.

Někteří protestující lidé s Weisserem diskutovali, další označovali pár za provokatéry. "Ti se určitě poctivě neživí," zaznělo také na jejich adresu.

On-line reportáž čtěte zde:

Jednotlivci z řad demonstrantů se jim několikrát pokusili transparenty vytrhnout z ruky, jako první o něj přišla žena.

ČTĚTE VÍCE:

Ačkoli se další protestující snažili agresivnější demonstranty mírnit, po potyčce s jedním z nich Weisser skončil na zemi. Jiný muž se ho snažil kopnout. Situace se nakonec uklidnila, Weisser byl ale viditelně poraněn na obličeji a odnášel si roztrhaný transparent.

"Jako kdyby oslavy konce druhé světové války řídil Hitlerjugend"

Weisser řekla, že mu přijde nevkusné, když na výročí začátku pádu socialistického režimu svolávají demonstraci pohrobci odborů, které tehdy byly členem Národní fronty. "Je to podobné, jako kdyby oslavy konce druhé světové války řídil Hitlerjugend. Je to z mého pohledu nechutné," uvedl Weisser.

Odbory podle něho zřejmě stále více nabývají dojmu, že nepotřebují mandát z voleb a zastupují lidi, kteří se vyjadřují v průzkumech veřejného mínění.

khKateřina Horáková, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!