Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Manželka Dobeše opouští na protest stranu VV

Česko

  16:20aktualizováno  16:44
PRAHA - Lucie Dobešová, manželka odcházejícího ministra školství Josefa Dobeše, která je zároveň předsedkyní klubu Věcí veřejných ve Slaném, se na protest rozhodla odejít ze strany.

Josef Dobeš s manželkou Lucií Dobešovou foto: ČTK

Vadí jí především fakt, že ostatní ministři z VV se rozhodli podpořit vládní škrty na ministerstvu školství a tím porušili programové prohlášení vlády.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle slov Dobešové se ukazuje, že strana na tom není dobře. „Rozumím tomu, že můj manžel Josef Dobeš alespoň prozatím nemůže do svého zkaženého dítěte VV kopnout, já však toto udělat mohu a činím tak s obrovskou úlevou,“ napsalo Lucie Dobešová v otevřeném dopise, který citoval server Novinky.cz.

Co píše Lucie Dobešová

Pakliže vrcholní představitelé strany Věci veřejné nestojí zcela jasně za svým ministrem, za usnesením Výkonné rady a vědomě proto porušují programové prohlášení vlády, pak se prokazuje, že tato strana není zdravá, a proto já, nejen jako manželka Josefa Dobeše, ale především jako členka strany VV a předsedkyně místního klubu ve Slaném, nemohu dále stát za stranou VV.

Ministrova žena se pustila do kolegů svého manžela, nevynechala vicepremiérku Karolínu Peake ani ministra dopravy Pavla Dobeše.

"Vyjádření manželky ministra školství Lucie Dobešové o rezignaci na funkci předsedkyně klubu slánské VV a ukončení členství ve straně, považuji za emotivní vyjádření manželky pana ministra, která zřejmě velmi těžce nese ukončení funkce ministra školství svého manžela," uvedl Radim Vysloužil, předseda Rady Středosčeského kraje Věcí veřejných.

"Paní Dobešová na výkonné radě nebyla. Tam jsme si odhlasovali východiska, ze kterých jsme potom na jednání vlády vycházeli a dosáhli kompromisu - původní škrty se podařilo stáhnout o dvě miliardy," komentovala odchod Dobešové ze strany místopředsedkyně Věcí veřejných Karolína Peake.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!