Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Marek a Rolinek pokračují v Magnitogorsku

Česko

PRAHA Byla to pro něj těžká volba. Hokejovému reprezentantovi Janu Markovi (29) ještě vířily hlavou myšlenky na neúspěšné MS, když se musel rozhodnout, kde bude hrát v příští sezoně. Zájem o něj mělo několik klubů z KHL, chtěl ho i Nashville. Marek se nakonec rozhodl pro pokračování v Magnitogorsku, kde bude opět hrát i další člen národního týmu Tomáš Rolinek.

* LN Proč jste rozhodl pro další působení v Magnitogorsku?

Znám tamější prostředí, trenéry, vedení. Tři roky jsem součástí týmu a nikdy jsem neměl problém. Navíc o mě měli obrovský zájem, každý den mi volali.

* LN KHL má finanční problémy. Nepohoršil jste si nyní?

To rozhodně ne. Podepsal jsem hodně dobrou smlouvu. Ale slyšel jsem, že někteří kluci jsou bez kontraktů, kluby šetří. Na důležité hráče ale vždy peníze najdou.

* LN Velký zájem o vás měl ale i Petrohrad...

Nad tou nabídkou jsem dlouho uvažoval. Třeba i kvůli tomu, že odtamtud je do Prahy přímé letecké spojení. Ale já dělám změny jen nerad.

* LN Jak moc jste uvažoval o odchodu do Nashvillu?

Chvíli jsem to s agentem probíral. Kdybych byl mladší, tak bych neváhal a šel do NHL zkusit štěstí. Byl jsem hodně překvapený, že mě vůbec chtěli. V Rusku mám vybudovanou nějakou pozici, proto jsem se rozhodl tam zůstat.

* LN Takže už je pro vás NHL uzavřenou kapitolou?

Nemám rád velkohubá prohlášení. Nebylo by špatné si NHL zahrát, ale šance už je hodně malá. Uvidíme, co bude za rok. Jedno je ale jasné. V Rusku skončím.

* LN Proč?

Chci rodině vynahradit roky, kdy jsem byl v Rusku pořád zavřený na báze. Nevylučuju ale, že se tam později vrátím.

* LN Kam tedy zamíříte?

Rád bych se vrátil do Sparty, ale je to ještě daleko.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...