25. září 2016 17:17 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Marek Dalík se přestěhoval. Z ruzyňského ‚pekla‘ do lépe hodnocené věznice ve Znojmě

Marek Dalík během jeho příchodu do ruzyňské věznice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marek Dalík během jeho příchodu do ruzyňské věznice. | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Lobbista Marek Dalík si svůj čtyřletý trest měl původně odpykat ve vězení v pražské Ruzyni, teď se ale podle serveru Týden.cz přestěhoval do znojemské věznice. Ta je hodnocena jako dobrá a mírná věznice. Jak se Dalíkovi stěhování podařilo, nechce prozradit vězeňská služba ani jeho advokát.

Když Marek Dalík prvního září přišel do vězení v pražské Ruzyni, jeho noví kolegové spoluvězni ho vítali výkřiky „vítej v pekle“. Dalík se tam ale příliš dlouho neohřál, všímá si Týden.cz. Lobbista se stěhuje do věznice ve Znojmě. Co k tomu vedlo, nesdělila vězeňská služba ani jeho advokát.

Znojemská věznice je na webu Obase.cz hodnocena jako „věznice s poměrně dobrými referencemi. Kvalitní strava, vybavení pro vězně i jednání zaměstnanců“. Například strava je na používané škále ohodnocena osmi body z deseti.

Přesto Marka Dalíka nečeká při vykonávání čtyřletého trestu nic zaviděníhodného. Dřívější blízký přítel bývalého premiéra Mirka Topolánka bude muset nyní vstávat každý den v 5:45 a mít povinnou večerku ve 21:45, píše Týden.cz.

kpKryštof Peňás