Pondělí 29. listopadu 2021, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Marihuana. Lukostřelec přijde o OH

Česko

PRAHA Devatenáctiletý český lukostřelec Milan Andreas se dnes pravděpodobně neobjeví v nominaci české výpravy na olympijské hry v Pekingu.

Jak potvrdil mluvčí českého olympijského výboru Jan Martínek, byl Andreas pozitivně testován na marihuanu, a proto nebude nominován. Antidopingový výbor se však k případu vyjadřovat nechtěl s tím, že případný doping oficiálně potvrdí až ke konci týdne.

Marihuana jen ze zvědavosti Sám Andreas zareagoval omluvou. „Chtěl bych se všem omluvit za to, co se stalo, a to především všem lukostřelcům v republice a všem sportovcům. Pravdou je, že jsem na začátku školního roku loni v září požil marihuanu ze zvědavosti. Vůbec jsem si neuvědomoval všechna rizika, která to může pro moji sportovní kariéru a lukostřelbu přinést,“ prohlásil.

Mladý lukostřelec si přitom účast na olympijských hrách zajistil až na konci června čtvrtým místem na Světovém poháru ve francouzském Boé, kde se v kvalifikaci o posledních pět účastnických míst utkalo 64 závodníků. Ve stejném závodě si start v Pekingu rovněž zajistila česká lukostřelkyně Barbora Horáčková.

Účast na hrách má již nyní jistou minimálně 130 českých sportovců. Složení výpravy oficiálně potvrdí dnešní plénum národního olympijského výboru. Je možné, že nějaká jména do týmu ještě přibudou. Ve hře jsou totiž divoké karty pro tenistu Jiřího Vaňka a deblkanoisty Martina Doktora s Jiřím Hellerem a podle neoficiálních informací by všichni tři měli do Číny odjet. Na minulých hrách v Aténách měla česká výprava 141 reprezentantů.

Výprava se ještě může rozšířit o atlety, kteří mohou plnit limity až do 23. července. Právě atletická část výpravy je nejpočetnější, na olympiádu jich pojede minimálně 27.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat