22. února 2017 19:56 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Markovič: Jsem přesvědčený, že se Míša najde. Ale ne o tom, že bude živá

Michaela Patricie Muzikářová na posledním snímku před zmizením, který uvolnila... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michaela Patricie Muzikářová na posledním snímku před zmizením, který uvolnila... | foto: Policie ČR

PRAHA Po dvanáctileté Míše z Ústí nad Labem pátrá policie již šest týdnů. Bývalý šéf pražské mordparty Jiří Markovič, který v roce 2011 pátral po zmizelé Aničce, která byla zavražděna, si myslí, že za zmizením Míši stál Otakar S.

„Jsem přesvědčený o jeho (Otakara S. - pozn. red.) vině. V minulosti už byl pro pohlavní zneužívání přinejmenším vyšetřovaný. I to, že spáchal sebevraždu právě v této době, nasvědčuje tomu, že byl ve stresu. Je logické vidět ho jako podezřelého. Navíc ona ho znala, a tak nebyl pro něj problém, někam ji vylákat nebo odvézt,“ prohlásil Jiří Markovič v rozhovoru pro Blesk.cz.

Otakar S., který byl přítelem matky Michaely Muzikářové, spáchal sebevraždu na konci ledna, tedy tři týdny poté, co dívka zmizela. Policie ho před tím několikrát vyslýchala, poslala ho i na detektor lži. Otakar S. totiž čelil obvinění, že už v minulosti osahával nezletilou dívku a přemlouval ji k sexu.

Policie po dívce stále bez úspěchu pátrá. Markovič je přesvědčený, že bude objevena. „Ale nejsem přesvědčený o tom, že bude živá. Myslím si, že se najde, až opadne sníh. Jednou rukou ji těžko mohl zakopat. Bude zřejmě někde pod listím nebo v nějakém baráku,“ narážel bývalý detektiv na fakt, že Otakar S. měl jednu ruku amputovanou.

„Hledal bych v prostorách, do kterých měl podezřelý muž přístup. Opětovně bych se vracel i do terénu, na místa, kde se mohl pohybovat, včetně lesa, vody apod. Pokusil bych se využít například pejskaře, kteří si mohli a ještě stále můžou něčeho všimnout,“ přemýšlel v rozhovoru Markovič.

Přesně to ve středu policisté udělali. Podle serveru Novinky.cz prohledávali les a bývalé vojenské kasárny na severním Plzeňsku, kde se Otakar S. poprvé pokusil o sebevraždu, a to čtyři dni po zmizení Míši. Policisté na místě ale neposkytli žádné informace ohledně případu.

Lidovky.cz

Nevíte, co vařit? Inspirujte se
Nevíte, co vařit? Inspirujte se

Uvařte rodině něco dobrého.

Najdete na Lidovky.cz