Pátek 20. května 2022, svátek má Zbyšek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

V Rusku by Stehlíkovou našli vypadlou z okna, píše Putna ke sporu se Zemanem

Zleva: Martin Putna, Džamila Stehlíková, Miloš Zeman foto: Koláž iDNES.cz

Literární historik, kritik a pedagog Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy Martin C. Putna vyjádřil na Twitteru podporu lékařce a bývalé ministryni pro lidská práva Džamile Stehlíkové. „Kdybychom byli v ‚křesťanském‘ Rusku, najdou Džamilu vypadlou z okna a ještě o ní státní televize natočí ‚reportáž‘, že dealovala heroin,“ napsal.
  14:58

Stehlíková v loňském roce uvedla, že zdravotní problémy prezidenta Miloše Zemana souvisí s alkoholickou jaterní cirhózou. Prezidentská kancelář ve čtvrtek zveřejnila předžalobní výzvu, ve které žádá od lékařky omluvu, milion korun a seznam lidí, kteří jí informace o prezidentově stavu sdělili.

Bývalá ministryně pro lidská práva řekla, že svým sdělením přispěla do debaty ve veřejném zájmu a že se proti výzvě bude bránit i soudní cestou. 

„Zeman přežil jen díky obětavé a vysoce nadstandardní péči desítek lékařů, sester, ošetřovatelů a dalších lidí. Nyní po mě chce mimo milionu a omluvy, abych sdělila jména kolegů, od kterých jsem získala informace o jeho zdravotním stavu. Bylo to z otevřených zdrojů, pane prezidente!“ napsala Stehlíková na Twitter.

Získání informací z otevřených zdrojů však Hrad prudce odmítá. „V čase exposé nebyly žádné reálné veřejné ani neveřejné zdroje informací o zdravotním stavu mého Klienta, pouze lži, hoaxy a zlé pomluvy. Naopak, až po vyjádřeních Vaší klientky byl Klient řádně diagnostikován a veškerá zájmová tvrzení Vaší klientky byla jednoznačně vyvrácena,“ reagoval prezidentův právní zástupce Marek Nespala.

Na předchozí zprávu Stehlíkové odpověděl literární historik a kritik, překladatel, zpěvák, moderátor a pedagog Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy Martin Cyril Putna. „Milý Martine, děkuji Ti za podporu! Oba máme zkušenost se Zemaniádou,“ odpověděla mu na oplátku.

Miloš Zeman v roce 2013 odmítal jmenovat Martina C. Putnu profesorem. Jeho jmenování nakonec podepsal, ale titul mu musel předat tehdejší ministr školství Petr Fiala.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Nohy v teple a suché prádlo: Otestujte s námi odolný sušák od Viledy
Nohy v teple a suché prádlo: Otestujte s námi odolný sušák od Viledy

Nemáte doma sušičku a trápíte se po každém praní se svým starým sušákem? Získejte jeden od Viledy. Právě na něm snadno usušíte ložní prádlo i...

Mohlo by vás zajímat