Sobota 2. července 2022, svátek má Patricie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Martinů na odchodu: Jsem připravený respektovat dohodu

Česko

  23:06
PRAHA - "Necítím se zhrzen. Každý má mít svoji odpovědnost," tvrdí Oldřich Martinů, policejní prezident "na odchodu", v rozhovoru pro LN.

Policejní prezident Oldřich Martinů foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

LN Na jednání K9 se politické špičky dohodly, že vám doporučí rezignaci. Už s vámi o tom někdo z politiků oficiálně hovořil?
Ne, nikdo se mnou o tom nemluvil, de facto čerpám jen informace z médií. Očekávám ale, že mě pan ministr jako můj nadřízený do konce týdne seznámí se závěry jednání. Jsem je připraven respektovat. Necítím se ale zhrzen, každý máme svoji odpovědnost. Má jí premiér, prezident i ministr vnitra.

Čtěte více

 

LN Nenaštvalo vás, že se rozhodující schůzka o osudu policejního prezidenta konala za vašimi zády?
Jsou to nejvyšší ústavní činitelé. Mají na to právo. Chápu, že mají řadu priorit, musí se přežít příští rok. A není to jen o pořádku a bezpečnosti, já jsem pouze jeden segment veřejné správy. Musí to být vyřešeno konsensuálně. Nemám si na co stěžovat. Je správně, že vláda pokračuje dál, čeká ji celá řada reforem, které se musí dotáhnout do konce.

LN Jaké máte vyhlídky do budoucnosti? Ministr vnitra vám prý nabídl místo na velvyslanectví na Ukrajině, vy byste ale radši působil ve vedení Europolu.
Já jsem to v poslední době neřešil. Je pravda, že při rozhovoru, kdy mě ministr vnitra vyzval k rezignaci, mně jeden z účastníků nabídl místo. Já jsem si ale ponechal čas na rozmyšlenou. Od té doby se ale věci nějak vyvinuly. V Europolu je to složitější: na pozici, o kterou bych měl zájem, je pořád holandský kolega ato já musím respektovat.

LN Co tedy plánujete dál?
Budu o tom uvažovat, až budu seznámen s výsledky. Ještě nevím, zda zůstanu u policie či odejdu do civilu. Jakmile policejní prezident začne vést řeči, co by kdyby, je to špatně.

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

SOUTĚŽ: Vyhrajte zásobu Nutrilonu 2 Profutura CESARBIOTIK™
SOUTĚŽ: Vyhrajte zásobu Nutrilonu 2 Profutura CESARBIOTIK™

Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte krabici plnou pokračovacího kojeneckého mléka Nutrilon 2 Profutura CESARBIOTIK™. Zbrusu nová receptura...

Mohlo by vás zajímat