25. března 2010 8:44 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Matka dávala čtrnáctileté dceři pervitin a zabila ji. Půjde k soudu

Použité jehly a stříkačky - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Použité jehly a stříkačky - ilustrační foto. | foto: ČTK

ÚSTÍ NAD LABEM Ústecké krajské státní zastupitelství obžalovalo ze zabití matku, která se svým druhem podávala své čtrnáctileté dceři pervitin. Dívka zkolabovala a loni v létě zemřela. Matka dívky i její druh mohou strávit ve vězení až 12 let.

Informaci přinesl Ústecký deník.

Tragická událost se stala na ubytovně v Jirkově na Chomutovsku. Když dívka upadla do bezvědomí, matka s druhem se ji snažili oživovat a poté zavolali záchranku. V kritickém stavu byla dívka převezena do ústecké Masarykovy nemocnice, tam v důsledku předávkování pervitinem druhý den zemřela. Matka i její druh požívali různé drogy dlouhodobě, dokonce je i vyráběli.

Podle náměstkyně krajského státního zástupce Lenky Bradáčové je tento případ jedním z mála, který se podařilo objasnit. "Je mnoho případů, kdy je nalezen člověk, který zemřel v důsledku předávkování drogami, ale jenom výjimečně lze určit viníka, který za tento tragický stav má zodpovědnost," řekla Deníku Bradáčová.

Nedávno byl v Liberci odsouzen ke 12 letům vězení Ondřej Gynga, který prodával drogy a zavinil smrt sedmnáctileté dívky. Ta vyskočila ze sedmého patra poté, co ji Gynga v rozmezí několika hodin podal dvě dávky pervitinu.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz