Policejnímu radovi Mazánkovi ani státnímu zástupci Janu Kořánovi se nelíbí zveřejňování výslechů svědků v kauze CASA na webu Parkanové. Už od srpna vyzývají exministryni, aby s tím přestala. Státní zástupce dokonce přes média pohrozil Parkanové vazbou, policie ji žádala i oficiální cestou.
Naposled se pokusil zabránit zveřejňování policejní rada a vyšetřovatel Jiří Mazánek, jenž poslal stížnost na obhájce Tomáše Sokola k České advokátní komoře (stížnost si přečtěte ZDE). Dopis byl zveřejněn stejně jako předešlé dokumenty. Doplněn byl slovy, že Sokol není vázán jeho obsahem ani mlčenlivostí, a proto může být zveřejněn v plném znění.
Zveřejňovat doporučil Sokol
Ve stížnosti adresované komoře Mazánek popisuje, jak Parkanová zveřejňuje citlivé informace, a doplňuje: "...tento postup jí měl doporučit její obhájce JUDr. Tomáš Sokol. V jednom článku navíc uvedl, že jde o běžnou praxi, o které sám před deseti lety publikoval článek."
Na webu Parkanové jsou zveřejněny výslechy svědků, obviněných a další dokumenty ke kauze CASA, ve které je bývalá ministryně obrany vyšetřována.
Kauza CASA:O nákupu letadel CASA vláda rozhodla v roce 2009. Nákup byl od počátku mnohými odborníky i médii kritizován jako předražený (VÍCE ZDE). Hovořilo se také o tom, že za pořízením letadel stál silný tlak vysoce postavených úředníků ministerstva obrany, kteří španělské stroje prosadili proti vůli některých armádních představitelů. Kvůli obchodu je vyšetřována Parkanová a její tehdejší náměstek Jiří Staněk (ČTĚTE TAKÉ). Kriminalisté Parkanovou viní ze zneužití pravomoci veřejného činitele kvůli tomu, že podle vyšetřovatelů nenechala zpracovat nezávislý posudek na cenu letounů pro vojenské letectvo. Při nákupu tak údajně vznikla škoda 658 milionů korun. Parkanová je přesvědčena o tom, že se trestného činu nedopustila. Vinu odmítá i Staněk. |