Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

ME volejbalistů začne v Praze, skončí ve Vídni

Česko

PRAHA Základní a semifinálovou skupinu uvidí diváci v Praze, na finále budou muset vyrazit do Vídně. Takový je harmonogram mistrovství Evropy volejbalistů, které hostí Česko spolu s Rakouskem v roce 2011. Dvě ze čtyř základních skupin najdou útočiště v Liberci a Innsbrucku.

Přesný rozpis odkryli představitelé Českého volejbalového svazu (ČVS) poté, co s rakouskými protějšky podepsali smlouvu o konání šampionátu.

S tím, že přijdou o závěrečný zápas, dopředu počítali. „Do rozjetého vlaku s Rakušany vstoupili na poslední chvíli. Bez nich bychom toho sotva dosáhli,“ řekl předseda ČVS Antonín Lébl.

Konkurovalo i Německo Rakušané svou kandidaturu chystali ve vlastní režii a společníka si vybírali z více zemí. Nakonec dali přednost Česku. „Ve hře bylo víc zemí včetně Německa,“ přiznal předseda rakouského svazu Peter Kleinmann.

Rozpočet si obě země chystají ve vlastní režii a zatím o něm odmítají hovořit. Reprezentační týmy obou pořadatelských zemí mají účast jistou. „Dalších pět zemí půjde do turnaje z mistrovství světa v Turecku a šestnáctku družstev doplníme z kvalifikace,“ řekl Lébl. Na výsledky reprezentace ale žádné zvláštní nároky nemá.

Pro českou stranu je úspěchem už jen samotné pořadatelství. „Nebyl to lehký výběr. Poprvé v historii jsme měli šest dobrých nabídek. Vše se rozhodlo až ve třetím kole,“ řekl prezident evropské volejbalové federace André Meyer.

Především rakouská strana teď srší komplimenty. „Naše země mají dlouhou společnou tradici, Praha i Vídeň jsou nejkrásnější města světa, Liberec a Innsbruck zase nejlepší zimní letoviska,“ řekl Kleinmann a vzápětí vysypal z rukávu tucet dalších věcí, které podle něj mají Češi a Rakušané společné. „Spojuje nás toho hodně, teď to bude i špičkový volejbal,“ dodal.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...