Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Medvěd se stále zdržuje na Břeclavsku, nyní byl spatřen u Moravské Nové Vsi. Lidé by měli být opatrní

Česko

  10:51
Moravská Nová Ves (Břeclavsko) - Medvěd, kterého lidé zahlédli minulý týden mezi Týncem a Tvrdonicemi na Břeclavsku, se v regionu patrně stále pohybuje. Nově ho lidé viděli u Moravské Nové Vsi. Policie vybízí k obezřetnosti. Na webu policie to v pátek uvedla mluvčí policie Kamila Haraštová.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: upload.wikimedia.org

U Lopeníku v Bílých Karpatech běhá medvěd, chovatel dobytka ho zaplašil křikem

Břeclavská radnice na svých webových stránkách na začátku týdne uvedla, že medvěda zahlédli dva cyklisté v sobotu na lesní stezce mezi Týncem a Tvrdonicemi na Břeclavsku. Policie podle mluvčí tehdy přijala oznámení a policisté ho vyjeli prověřit. Zvíře na označeném místě nebylo.

Fotopast medvěda již zachytila u Bzence.

„Ve čtvrtek navečer jsme přijali další oznámení. Tentokrát se měl medvěd vyskytovat u řeky za obcí Moravská Nová Ves, kde začíná lesní porost,“ uvedla Haraštová. Policie ihned vyrozuměla vedení obce a zprávu o medvědovi předala také pracovníkům polesí a mysliveckému sdružení.

Medvědice opustila okolí Hukvald. Hejtman chce povolení k zásahu i funkční strategii

„Chtěli bychom tímto apelovat na obyvatele i návštěvníky našeho regionu, aby byli obezřetní! V případě, že by medvěda ve volné přírodě spatřili, doporučujeme o tom okamžitě informovat Policii ČR prostřednictvím tísňové linky 158,“ uvedla mluvčí.

Už v pátek minulý týden medvěda zachytila fotopast u Bzence. Není to poprvé, co se na Břeclavsko medvěd zatoulal. Lidé tuto šelmu viděli už v letech 2012 a 2015. Ani v jednom z případů nezpůsobilo zvíře žádné problémy nebo škody na majetku.

Medvědice v Beskydech se chytla do pasti. Váží přes metrák, dostala speciální obojek

„Není důvod k žádné panice, medvědi jsou plachá zvířata a oba cyklisté se shodli, že jakmile je uviděl, hned se dal na útěk. Rozhodně tedy žádné nebezpečí nehrozí,“ uvedl dříve David Mahovský z břeclavské radnice.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat