21. června 2019 10:51 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Medvěd se stále zdržuje na Břeclavsku, nyní byl spatřen u Moravské Nové Vsi. Lidé by měli být opatrní

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: upload.wikimedia.org

Moravská Nová Ves (Břeclavsko) Medvěd, kterého lidé zahlédli minulý týden mezi Týncem a Tvrdonicemi na Břeclavsku, se v regionu patrně stále pohybuje. Nově ho lidé viděli u Moravské Nové Vsi. Policie vybízí k obezřetnosti. Na webu policie to v pátek uvedla mluvčí policie Kamila Haraštová.

Břeclavská radnice na svých webových stránkách na začátku týdne uvedla, že medvěda zahlédli dva cyklisté v sobotu na lesní stezce mezi Týncem a Tvrdonicemi na Břeclavsku. Policie podle mluvčí tehdy přijala oznámení a policisté ho vyjeli prověřit. Zvíře na označeném místě nebylo.

Fotopast medvěda již zachytila u Bzence.

Fotopast medvěda již zachytila u Bzence.

„Ve čtvrtek navečer jsme přijali další oznámení. Tentokrát se měl medvěd vyskytovat u řeky za obcí Moravská Nová Ves, kde začíná lesní porost,“ uvedla Haraštová. Policie ihned vyrozuměla vedení obce a zprávu o medvědovi předala také pracovníkům polesí a mysliveckému sdružení.

„Chtěli bychom tímto apelovat na obyvatele i návštěvníky našeho regionu, aby byli obezřetní! V případě, že by medvěda ve volné přírodě spatřili, doporučujeme o tom okamžitě informovat Policii ČR prostřednictvím tísňové linky 158,“ uvedla mluvčí.

Už v pátek minulý týden medvěda zachytila fotopast u Bzence. Není to poprvé, co se na Břeclavsko medvěd zatoulal. Lidé tuto šelmu viděli už v letech 2012 a 2015. Ani v jednom z případů nezpůsobilo zvíře žádné problémy nebo škody na majetku.

„Není důvod k žádné panice, medvědi jsou plachá zvířata a oba cyklisté se shodli, že jakmile je uviděl, hned se dal na útěk. Rozhodně tedy žádné nebezpečí nehrozí,“ uvedl dříve David Mahovský z břeclavské radnice.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!