4. října 2019 13:46, aktualizováno  14:17 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Mlátička Ondráček by měl kvůli cestě na Donbas viset, kritizoval komunistu Novotný. Policie ho obvinila

Nový starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný. | foto:  Viktor Chlad, MAFRA

PRAHA Policie obvinila starostu Řeporyjí Pavla Novotného (ODS) za komentáře na Twitteru. Kritizoval v nich cestu komunistického poslance Zdeňka Ondráčka. Ten v květnu zamířil na Ukrajinu, kde se zúčastnil oslav Dne Doněcké lidové republiky, tu ale Česko neuznává.

Zdeněk Ondráček a Denis Pušilin.
Zdeňka Ondráčka vítá Denis Pušilin.

„Budu s otevřeným hledím čelit obvinění za to, že jsem podotkl, že mlátička Ondráček by měl za vydávání se za delegaci ČR na Donbase viset jako vlastizrádce. Neodvolám! Hus také neodvolal“ uvedl Novotný na Twitteru a zveřejnil policejní dokument, který mu oznamuje obvinění.  Novotný pro iRozhlas řekl, že na svém stanovisku trvá.

„Ondráček je ubohá bolševická s***ě a ostuda státu. V Rusku a Číně by zmizel i v Americe by ho odvezli na Guantánamo a tam by ho waterboardingovali za to, co tam předvedl,“ uvedl pro iRozhlas.

Ondráček se oslav zúčastnil v polovině května letošního roku. Přestože sám říkal, že šlo o soukromou návštěvu, video doněcké televize ale ukázalo Ondráčkův příjezd v limuzíně s českými vlaječkami, který doprovázela česká hymna a uvítání šéfem doněckých separatistů Denisem Pušilinem.

Ministerstvo zahraničních věcí navíc upozornilo, že ukrajinské předpisy zakazují vstup na území ovládaná separatisty bez speciálního povolení.

Od Ondráčkovy cesty se následně distancoval senátní zahraniční výbor i sněmovní zahraniční výbor. Poslancova cesta nebyla podle nich oficiální parlamentní návštěvou.

Lidovky.cz
Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Krampol o Belmondovi: Když on točil Zvíře, já hrál traktoristu

Z knihy Belmondo o Belmondovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přes třicet let promlouvá na české diváky božský Bébel, jak Jean-Paul Belmondovi v rodné Francii přezdívají, hlasem...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...