Úterý 2. března 2021svátek má Anežka 0 °C skoro jasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Mlátička Ondráček by měl kvůli cestě na Donbas viset, kritizoval komunistu Novotný. Policie ho obvinila

Nový starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nový starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný. | foto:  Viktor Chlad, MAFRA

PRAHA Policie obvinila starostu Řeporyjí Pavla Novotného (ODS) za komentáře na Twitteru. Kritizoval v nich cestu komunistického poslance Zdeňka Ondráčka. Ten v květnu zamířil na Ukrajinu, kde se zúčastnil oslav Dne Doněcké lidové republiky, tu ale Česko neuznává.

Zdeněk Ondráček a Denis Pušilin.
Zdeňka Ondráčka vítá Denis Pušilin.

„Budu s otevřeným hledím čelit obvinění za to, že jsem podotkl, že mlátička Ondráček by měl za vydávání se za delegaci ČR na Donbase viset jako vlastizrádce. Neodvolám! Hus také neodvolal“ uvedl Novotný na Twitteru a zveřejnil policejní dokument, který mu oznamuje obvinění.  Novotný pro iRozhlas řekl, že na svém stanovisku trvá.

„Ondráček je ubohá bolševická s***ě a ostuda státu. V Rusku a Číně by zmizel i v Americe by ho odvezli na Guantánamo a tam by ho waterboardingovali za to, co tam předvedl,“ uvedl pro iRozhlas.

Ondráček se oslav zúčastnil v polovině května letošního roku. Přestože sám říkal, že šlo o soukromou návštěvu, video doněcké televize ale ukázalo Ondráčkův příjezd v limuzíně s českými vlaječkami, který doprovázela česká hymna a uvítání šéfem doněckých separatistů Denisem Pušilinem.

Ministerstvo zahraničních věcí navíc upozornilo, že ukrajinské předpisy zakazují vstup na území ovládaná separatisty bez speciálního povolení.

Od Ondráčkovy cesty se následně distancoval senátní zahraniční výbor i sněmovní zahraniční výbor. Poslancova cesta nebyla podle nich oficiální parlamentní návštěvou.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...