Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich -1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Měli by přijít o titul, na plzeňských právech ale učí dál

Jiří Pospíšil na plzeňské právnické fakultě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Pospíšil na plzeňské právnické fakultě | foto: ČTK

PRAHA Na plzeňských právech stále učí pět nejžhavějších adeptů na odebrání titulu. Po Novém roce odejde jeden z nich.

V příštím roce opustí plzeňskou právnickou fakultu Jan Kavka. Učitel katedry občanského práva odchází po dohodě s děkanem Jiřím Pospíšilem. Právník pražského Strahovského kláštera a spoluautor zákona o restituci církevního majetku Kavka totiž patří mezi absolventy, kterým hrozí odebrání titulu.

"Končí ke konci roku. Měli jsme věcné jednání, jsme dohodnuti, že mu neprodloužíme smlouvu," říká děkan Pospíšil. "Považuji ho za odborníka v jeho oboru, rozumí autorskému právu, i za dobrého učitele. S takovým škraloupem by ale na fakultě neměl zůstávat. Vítám gentlemanskou dohodu s ním. Sám cítí, že je lepší odejít a já si toho vážím. Kdyby tak postupovali všichni, bylo by to jednoduché."

Kavka patří do skupiny lidí, kterými se komise rektora Západočeské univerzity zabývala nejdříve. Už v polovině listopadu prověřila všech 63 absolventů doktorského studijního programu.

Vážná pochybení našla u čtrnácti lidí. Šest z nich může přijít o titul PhD. "Když se objeví jeden nedostatek, může jít o šlendrián fakulty. U těch šesti se nedostatky kumulují ve větším množství," říká proděkan právnické fakulty Petr Bezouška.

Kromě Jana Kavky mezi šest žhavých adeptů na odebrání titulu patří ještě bývalý proděkan Ivan Tomažič, předseda akademického senátu fakulty Daniel Telecký, kolegové bývalého proděkana Milana Kindla z advokátní kanceláře Ondřej David a Jan Suchý a konečně bývalý náměstek policejního prezidenta Jan Brázda.

Další podrobnosti o odebírání titulů si přečtěte v dnešním vydání deníku

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

TIP: Osvědčené lubrikanty, které vám zpříjemní milostný zážitek
TIP: Osvědčené lubrikanty, které vám zpříjemní milostný zážitek

Asi každá z nás někdy zažila pocit svědění a svíravého pocitu v intimních oblastech. O příjemných hrátkách si v takových chvílích můžete nechat jen zdát. Co když se ale tyto problémy dají řešit pomocí lubrikačního gelu?