Sobota 22. února 2020svátek má Petr 10 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku: Měli by přijít o titul, na plzeňských právech ale učí dál

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 13
  • Poslední: 18.12.2009 11:20
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Malinovský 18.12.2009 11:08

Nikdy se nepodaří zjistit, jak to přesně bylo.

Nikdy se nepodaří zjistit, jak to přesně bylo, co byl záměr, co nedbalost fakulty a co jen bordel v evidenci. Teď to navíc slouží i k vyřizování osobních účtů.

S. Vácha 18.12.2009 10:16

To....

To že vlastně podvodem získali tituly je kriminální čin.Další kriminální čin je,že za podvodně získané tituly brali podvodně peníze.Ty by měli vrátit.Byly to nemalé peníze.

Pan rektor Průša nese veliký díl odpovědnosti,ale jaksi o ní neví.Jeho strana je také mrtvý brouk.Takže asi nula od nuly pojde.

J. Malinovský 18.12.2009 11:14

Podvod se neprokáže.

Podvod se neprokáže. Leda tak u těch plagiátů. Zkrátka dotyčný abslovent řekne, že nemůže za to, co dělala fakulta. Ostatně věřím, že několik z těch odhalených opravdu jednalo v dobré víře, byť to rozhodně nebyla drtivá většina z nich. Třeba Benda odevzdal rigorózní práci kratší než byl (teď nevím zda předepsaný či doporučený) rozsah. To, že ji obhájil, mohlo být kamarádíčkování a podvod, stejně tak ovšem i nepozornost či lajdáctví ze strany zaměstnanců fakulty.

R. Škrabal 18.12.2009 8:35

Uvidíme

 Já jsem přesvěečen, že o titiul nepříjde nikdo.

P. Boublíková 18.12.2009 9:24

Re: Uvidíme

Možná máte pravdu, odebrat akademický titul je totiž legislativně velmi neschůdné, ne-li nemožné.

Spíš by mělo ministerstvo školství odebrat akreditaci škole, která za těchto podmínek tituly udělovala  - to lze snadno. Je to bordel na kolečkách a ne vysoká škola.

R. Škrabal 18.12.2009 10:30

Re: Uvidíme

 Vida. Najdou se případy, kdy se dokážeme bez problémů shodnout.

J. Malinovský 18.12.2009 11:18

Re: Uvidíme

Fakultě, ne škole.

S. Smutná-Vaňátková 18.12.2009 9:26

Třebas takový JUDr.Benda,jež hlasoval pro LS aniž věděl,

když se ho novináři ptali, co je to pasarela, ten si jistě zaslouží tento titul, jakož i teplé místečko a tvoření náhubkových zákonů novinářům, aby jsme se my lidé nic nedozvěděli..ano pane Pospíšile , paní ministrině-oba za ODS - je to velmi spravedlivé, pro děti motivující , že pan Průša beztrestně a vesele zase vede školu...

http://www.youtube.com/watch?v=N-Kv_ir3j2o

P. Boublíková 18.12.2009 10:06

Re: Třebas takový JUDr.Benda,jež hlasoval pro LS aniž věděl,

Průša je členem ČSSD, když už do této kauzy chcete mermomocí cpát politiku. A především on je za školu odpovědný http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/cssd-vyzvala-plzenskeho-rektora-prusu-aby-odstoupil/402213

Za úroveň školy nemůžete činit zodpovědné její studenty, a´t už je to Benda nebo Gross, vy popletená osobo.

S. Smutná-Vaňátková 18.12.2009 10:20

Třebas takový JUDr.Benda,jež hlasoval pro LS aniž věděl,

Jednak jsem nečinila odpovědné  studenty , naopak, student , který kauzu odhalil by měl dostat diplom a peněžní dar , jako poděkování za vzorné studium, dále také neříkám, že chci někam cpát politiku, jen to bylo upozornění....takový Rychetský je také ČSSD a bývalý komunista a chová se jako ve středověku, klidně nechá ústavně zrušit pohřebné, které již Marie Terezie zavedla v dobách reforem, uzákonit nemocenskou nula nebo poplatky do kapes......čili to není o politice , ale o politicích..a své invektivy o popletenosti si laskavě nechte pro rodinné příslušníky . Nebo počkejte, až budu mít pokročilejší věk a budu hledat po domě ty věci, co mi ten německý doktor schoval... Alzheimer se tuším jmenoval...

P. Boublíková 18.12.2009 11:20

Re: Třebas takový JUDr.Benda,jež hlasoval pro LS aniž věděl,

Psala jste o Bendovi, který byl studentem fakulty, že si titul jistě zaslouží - předpokládám, že to bylo myšleno ironicky ve skutečnosti jste jej napadla za podvodné získání titulu. Za udělvání titulů je však zodpovědná škola, a ne studenti.

Zatahovat do této diskuse Rychetského a Marii Terezii - to chce opravdu kus umění.

R. Škrabal 18.12.2009 10:24

Re: Třebas takový JUDr.Benda,jež hlasoval pro LS aniž věděl,

 Dobrý den paní Smutná. Myslím, že nemáte úpnou pravdu. Jsou momenty, kdy jsou schopné se ODS a ČSSD se bezproblémů domluvit. Bohužel se domnívám, že se jedná zrovna o tento případ.

S. Smutná-Vaňátková 18.12.2009 10:39

Třebas takový JUDr.Benda,jež hlasoval pro LS aniž věděl,

Taky hezké ráno přeji...Já neřeším kdo je z jaké strany, pokud vidím , že  exhejtman Bendl se coby nadřízený diví, že pod jeho vedením management vede nemocnici do krachu se statisícovým platem, odměnou a nadělí si i vysokociferné odchodné a za odměnu tento nadřízený - Bendl dostane post ministra a naproti tomu doktor David Rath dělá vše pro domovy důchodců, dává z platu slepým paním na nákup slepeckých psů peníze , nebo nechá předělat branky na hřišti, aby už žádné dítě nezabily , pak mi média nemusí sertvírovat kdo je slušný člověk a kdo ne....mám sama svůj mozek...a používám ho...mějte se !

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...