Mensator vymazal kanonýry Slavie

KARLOVY VARY Až příliš pozdě procitli úřadující mistři ze sna. Ke zteči v letošním play off nedobytné karlovarské tvrze se totiž s plnou vážností odhodlali až v posledních minutách zápasu.

Úvodní díl finálové série play off tak zvládli domácí hokejisté bez větších problémů a na cestu za titulem vykročili výrazně svižněji než jejich soupeři.

Karlovy Vary – Slavia 4:1 Západočechy nakopla již v 5. minutě lehce zašmodrchaná situace, po níž se ujali vedení.

„Po střele Ondry Němce se puk odrazil od Kadlecovy brusle k mé hokejce a já ho mohl už jen poslat do prázdné branky,“ pochvaloval si střelec rychlé úvodní branky Lukáš Pech.

Brankář Slavie Dominik Furch, jenž dostal nakonec přednost před Nerudou, si posteskl, že gól byl nepříjemný i v tom, že si do té doby nesáhl na puk.

„Domácí měli v tuhle chvíli velké štěstí, Pecha jsem bohužel vůbec u pravé tyčky neviděl,“ posteskl si.

I druhý zásah domácích do černého do jisté míry doprovázely prvky štěstí. To když urostlý útočník Petr Kumstát po výtečné individuální akci, při níž si soupeřovy obránce poskládal na led jako kuželky, našel místo mezi Furchovými betony. „Střela mi trochu sklouzla z čepele, měl jsem kliku,“ přiznal Kumstát.

Hráči Slavie se v pátek velmi složitě a většinou neefektivně snažili prodírat do útočného pásma protivníka a stejně bezradně působili i při přesilovkách.

„Ty jsme sehráli tragicky,“ připustil nejproduktivnější hráč Slavie Jaroslav Bednář. „Musíme naši hru zjednodušit.“

Slavia tedy v pátek ztratila zápas, ale pro dnešek i Jiřího Vašíčka. Neboť v úvodu druhé třetiny trefil ramenem Davida Zuckera, jenž skončil v nemocnici s otřesem mozku a pohmožděnou krční páteří. Vašíček dostal již podruhé za sebou trest do konce utkání, takže v sobotu se na hokej bude moci jen dívat z tribuny.

„Zuckera jsem zahlédl až na poslední chvíli,“ vysvětloval nepříjemný střet zkroušeně. „Já se ale na souboj stačil připravit, on bohužel ne. Skutečně jsem ho nechtěl zranit, je mi ho líto. Taky jsem se mu hned šel omluvit.“

Pokračování na straně 16

Mensator vymazal...

Dokončení ze strany 18

Slavia se branky dočkala nakonec až minutu před koncem při přesilovce 5:3, ale teč Sklenáře v tu chvíli znamenala už jen korigování skóre na 1:3.

„Naštěstí tenhle gól přišel až v závěru,“ ulevil si skvěle chytající brankář vítězů Lukáš Mensator. „Klíčem k úspěchu bylo hlavně uhlídání nejlepší dvojice v extralize Bednář–Červenka. A když vstřelíte branku jako první, hned se vám hraje lépe.“

Obránce domácích Josef Řezníček si také všiml, že jeho tým více bruslil než Pražané. „I proto se Slavia nedostala ke svým oblíbeným výpadům,“ říkal.

„Rozhodl i fakt, že za vítězstvím jsme šli trochu víc než soupeř,“ všiml si trenér Západočechů Josef Paleček.

Branky a nahrávky: 5. Pech (Němec, Dej), 27. Kumstát (Němec), 47. Zaťovič (Hluchý), 60. Němec (Košťál) - 60. Sklenář (Žižka, Sloboda). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:3, navíc Vašíček (Slavia) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4450 (vyprodáno). Třetiny: 1:0, 1:0, 2:1.