Diskuse k článku: Menší porodnice mají skončit. Hranice přežití? Dvě děti denně

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 5
  • Poslední: 5.10.2011 11:39
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. David 5.10.2011 11:39

Velkokapacitní teletníky...

To již tu bylo. Šup tam se stelnou krávou. A finito. Žádné slehnutí v malé maštali.

J. Studničná 5.10.2011 11:20

Pan ministr vážně moc zlobí.

Vším, co dělá, zaznačuje, že péče o občana je to poslední, co stát zajímá, protože z toho má jen výdaje. A já se ptám: co tedy je důležitější?

J. Záhumenský 5.10.2011 10:18

hm

Porodnictví je pro farma biznis nezajímavé.

Zajímavá je onkogynekologie a urogynekologie (chemoterapie, implantáty).

Proto onkologicky operuje a implantáty zavádí skoro každá nemocnice, přitom je jasně prokázané, kolik velkých operací musí mít dané pracoviště, aby mělo jakéž takéž výsledky.

Jenomže: perinatální péče se pravidelně sleduje a skutečně nejsou patrny tak velké rozdíly mezi porodnicemi (péče o předčasné porody se naštěstí centralizuje v perinatálních centrech).

Onkologickou péči nikdo podrobně neanalyzuje, nesleduje výsledky jednotlivých menších pracovišť, proto si ji každý dělá jako chce, pojišťovny to hradí. I přes to, že je sakra rozdíl, jestli Vás operují v onkocentru, kde mají přes 100 velkých onkologických operací ročně a kde si sledují svou úspěšnost, nebo Vás pižlají někde, kde mají jednoho operatéra samouka a pacientky po operaci se strácí v péči onkologů bez zpětné vazby. V USA stačí jedno velké onkocentrum na počet obyvatel téměr jako je celá ČR.

G. Krejčová 5.10.2011 9:12

Pojišťovny řídí zdravotnictví !

Hezký den, ještě nedozněla "poprava domácích porodů" a již je tady další " metla na těhotné ženy" . Zase se nahrává VZP a tak potažmo tunelářům typu Šnajdra a Šťastného, kteří budou řídit zdravotnictví od stolů a podle potřeb svých zisků. Argumenty rodiček, že rodit v "továrnách na děti" je nedůstojné, neosobní atd. budou smetány ze stolu za zvuku mantry "že je to pro jejich bezpečí". Již byly zrušeny " slehárny" tedy nejmenší porodnice v malých městech, protože stačí ty větší 20-30 km daleko. Nyní budou i tyto rušeny 50 km stačí. Nakonec se bude rodit v sanitkách a autech spěchajících do porodnic 1OOkm vzdálených, to bude nejlepší a hlavně levnější. Nedivím se mladým ženám , že se bojí porodu, při takovémhle necitlivém jednání , bezohlednosti mocných a hlavně nenažraných tunelářů VZP. 

T. Houška 5.10.2011 9:05

Porodnictví je drahé

Prosímvás, přestaňte už blbnout a žádné děti neroďte, kdo to má platit?! Potřebujeme peníze na dostavbu dálnic a ne na zbytečné dotování neefektivních porodnic.

Žřídí se jedna pro movité rodičky, za Prahou, tam rodička přijede, lehne na výrobní pás a na konci jí to vyplivne s miminem, bednou Pemprsek a Nutrilonu a doporučením nezržovat se kojením a juchat do práce, aby státu na ten luxus vydělala.

Jinak pro ostatní bude ekonomicky mnohem výhodnější nakupovat děti už hotové z Číny. Jako bonus dostanete bednu čínského česneku, španělských rajčat a čestné uznání od úřadů EU.

A já protože jsem zpátečník - jestli tohle projde, jdu volit jakoukoli jinou stranu, než tu, která je v současné koalici.

Najdete na Lidovky.cz