Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Města chtějí vydělat na hazardu

Česko

OTROKOVICE Provoz videoloterijních terminálů a herních zařízení, které podléhají povolení ministerstva financí, zpoplatnili ve Zlíně a v Otrokovicích.

Městům to nově umožňuje novela zákona o místních poplatcích, která platí od poloviny června 2010 jako součást změny zákona o podpoře sportu. V obou místech provozovatel za takový přístroj zaplatí ročně 20 tisíc korun.

Počet terminálů, které podléhají povolení ministerstva financí, neustále roste. Jejich provoz obce nemohou nijak ovlivnit. Novelu loterijního zákona, která měla sídlům zajistit právo účasti na povolovacích řízeních k provozování loterií a podobných her, nově i videoloterijních terminálů, prezident Václav Klaus vetoval. Platit měla od července. Nově zavedené zpoplatnění by mělo významně přispět také do rozpočtu měst. „Pokud by v Otrokovicích bylo odhadem sto provozovaných technických herních zařízení, pak by to mohlo znamenat nový příjem z místního poplatku do konce roku přibližně 800 tisíc korun a dále pak ročně asi dva miliony korun,“ upřesnila mluvčí radnice Lenka Krupková.

Rovněž ve Zlíně provozovatelé z každého terminálu odvedou do městské pokladny 5000 korun za tři měsíce. „Na území města Zlína existuje povolení na 1188 kusů těchto zařízení celkem pro 17 firem,“ řekla primátorka Irena Ondrová. Ročně tak město může získat přes 23,7 milionu korun. Vyhlášku zastupitelé schválili včera.

Podobnou normu schválili například také v Brně.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Čechy

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!