Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Metallica: zpět ke kořenům

Česko

Dvě legendy v Praze. Rockoví fanoušci včera řešili dilema

Včera v Praze hrály v jednu chvíli dvě důležité formace rockové hudby. Na stadionu HC Sparta si českou premiéru odbyl kytarista Joe Satriani s kapelou. O pár kilometrů dál, v Edenu se připomněla veleslavná americká kapela Metallica.

PRAHA Včerejší koncert Metalliky v pražském Edenu začal s půlhodinovým zpožděním. Stejně jako v minulých týdnech, kdy čtveřice vystoupila na několika festivalech a v polském Chorzówě, odstartovali tradiční pomalou znělkou skladby The Ecstasy of Gold z dílny Ennia Morriconeho, následovanou říznou písní Creeping Death z desky Ride the Lightning z poloviny 80. let.

Nástup legend vítal obrovský řev fanoušků v „kotli“ (kde špunty do uší a ostré lokty byly povinnou výbavou každého, kdo chtěl své miláčky vidět skutečně zblízka) a pískot tisíců jejich příznivců, kteří zcela zaplnili plochu stadionu i hlediště. Počet třiceti tisíc prodaných lístků nakonec ještě stoupl a večer u pokladen svítil nekompromisní nápis Vyprodáno. Ti, na které se nedostalo, museli vzít zavděk alespoň postáváním před stadionem a nasloucháním přes brány areálu.

Ve dvouhodinovém setu se kapela zaměřila především na starší skladby desek Kill ’em All, Ride the Lightning a Master of Puppets, zazněly skladby Ride the Lightning, Harvester of Sorrow, Devil’s Dance nebo Disposable Heroes. Nechyběly ani balady The Unforgiven a Nothing Else Matters a hity Enter Sandman, One (doplněná velkolepým ohňostrojem) nebo Seek & Destroy v třípísňovém přídavku spolu s předělávkami kapel Anti-Nowhere League (So What) a Misfits (Last Caress).

Přístup kapely i komunikace s publikem byly přísně profesionální; nejdůležitější byla hudba - a za tu se fanoušci odvděčovali nadšeným jásotem. Vysokým počtem prodaných lístků se koncert Metalliky zařadil mezi jednu z největších hudebních akcí letošního roku. Koncert metalových legend byl zároveň prvním, který se uskutečnil na novém multifunkčním stadionu Slavie Praha v pražském Edenu.

Pražský koncert nebyl v aktuálním turné první, takže netrpěliví fanoušci si na internetu mohli přečíst první ohlasy z květnových koncertů v L. A., z několika open-air festivalů a z Polska, kde čtveřice hrála se stejnými předkapelami (ultrahlasitá dvojice kapel Machine Head a Mnemic) minulý týden.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat