Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zima se znovu rázně hlásí o slovo, po celém Česku má hustě sněžit. Meteorologové varují také před náledím

Česko

  11:05
Praha - Meteorologové v sobotu rozšířili výstrahu před náledím v noci na neděli téměř na celé Česko. Dále platí také v pátek zveřejněná výstraha, že většinu republiky v sobotu zasáhne silné sněžení. Vyplývá to z aktuálních informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Náledí - ilustrační snímek foto: Petr Lemberk, MAFRA

Výstraha před tvorbou náledí platí od sobotních 21:00 do nedělních 08:00 nově pro skoro celé území země, vyjma části středních a východních Čech, jižní Moravy a Slezska. Objevit se může spíše ve vyšších polohách, nad 500 metrů nadmořské výšky. Meteorologové doporučují řidičům i chodcům, aby byli opatrní.

Nadále platí, že skoro v celé ČR kromě Karlovarského a Plzeňského kraje v sobotu až do 23:00 může silně sněžit. Napadnout mohou za hodinu až čtyři centimetry sněhu. V oblastech s nadmořskou výškou pod 500 metrů se mohou objevit smíšené či dešťové přeháňky. ČHMÚ varuje, že silnice mohou být kvůli sněhu nesjízdné a husté sněžení také sníží viditelnost. Hrozí proto problémy v dopravě. Řidiči by měli pozorně sledovat předpověď počasí a dopravní zpravodajství.

Autor:

Mohlo by vás zajímat