Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mezi Andělem a Újezdem opět jezdí tramvaje

Česko

PRAHA Výluka tramvají mezi pražským Andělem a Újezdem, kvůli níž od 8. května změnilo trasy devět tramvajových linek, skončila. Tramvaje se na své původní trasy vrací o dva dny dříve, výluka byla původně plánovaná až do 5. června.

„Stavební práce skončily dříve,“ komentovala situaci Eva Dydová z oddělení komunikace pražského dopravního podniku.

Mezi Smíchovem a Újezdem tak přestává jezdit i náhradní autobusová linka X20, která vyjížděla z autobusového nádraží Na Knížecí. Většinou však byla obsazená minimálně, Pražané totiž nestačili její zastávky zaregistrovat.

Oprava omezila i automobily, byl kvůli ní uzavřen průjezd od křižovatky ulic Újezd a Vítězná ve směru k náměstí Kinských.

Opravované úseky tratí byly v havarijním stavu. Již delší dobu tam tramvaje musely jezdit maximálně desetikilometrovou rychlostí v hodině. Pokud by dopravci trať neopravili, hrozilo, že by ji musel uzavřít Drážní úřad.

„Byli jsme si vědomi toho, že jde o výrazný zásah do vedení tramvajových linek. Ale bylo to nutné, jinak se mohlo stát, že by byl celý úsek uzavřen na podstatně delší dobu,“ sdělil Filip Drápal, mluvčí společnosti Ropid, která integrovanou dopravu v Praze a okolí organizuje. První dny po uzavření trati kvůli objížďkám kolabovala pražská doprava. Tramvaje byly odkloněny přes Palackého náměstí, kde se tak střetávalo jedenáct linek. Ucpaný zůstával i Palackého most, kde stojící auta blokovala koleje.

Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?