28. června 2019 10:55, aktualizováno  13:43 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Mezi hlavním a smíchovským nádražím v Praze byl omezen provoz vlaků. Někdo chtěl ukrást kabely

Koleje u Smíchovského nádraží v Praze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Koleje u Smíchovského nádraží v Praze. | foto: David Vagaday, Lidovky.cz

PRAHA Kvůli poruše zabezpečovacího zařízení byl od pátečního rána do zhruba 13:00 velmi omezený provoz vlaků mezi hlavním a smíchovským nádražím v Praze. Některé soupravy v úseku vůbec nejely, další nabíraly zpoždění nebo jezdily odklonem přes Krč. ČTK to řekla mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Radka Pistoriusová. Podle ní se někdo pokusil ukrást kabely.

Na trase jezdí například rychlíky na Plzeň, Písek, Příbram a vlaky integrované dopravy směrem na Beroun. „V úseku se jezdí mezistaničně, při množství vlaků, které tam jezdí, to způsobuje zpoždění,“ uvedla dopoledne mluvčí. Bez omezení byl pak provoz obnoven kolem 13:00.

V souvislosti se závěrem roku České dráhy (ČD) i další dopravci některé spoje posilují, nejvíce právě dnes a v sobotu. Cestující mohli po Praze využít linku metra B. V metru byly uznávány jízdní doklady ČD.

Porucha zabezpečovacího zařízení byla podle mluvčí SŽDC způsobena zřejmě pokusem o krádež kabelů. „Nahlásili jsme to policii,“ řekla. Policie se případem zabývá pro podezření z trestného činu ohrožení obecně prospěšného zařízení, doplnil policejní mluvčí Jan Daněk.

ČTK