29. června 2018 13:52, aktualizováno  16:01 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V centru Prahy se srazily dvě tramvaje. Lehce se zranilo 20 lidí

Nehoda tramvaje (ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nehoda tramvaje (ilustrační snímek) | foto:  David Neff, MAFRA

Praha Na zastávce Štěpánská v centru Prahy se v pátek srazily dvě tramvaje, zranilo se 23 lidí. Provoz tramvají byl oboustranně přerušen, u nehody zasahovali i hasiči z centrální stanice. Vozidla po nějakou dobu jezdila jedním jízdním pruhem, nyní je však provoz oboustranně obnoven.

Na místě zasahuje pět posádek Rychlé zdravotnické pomoci, jedna lékařská posádka a speciální vůz Ategu, uvedli pražští hasiči na Twitteru. Hasiči pomohli s transportem zraněných do sanitních vozů. Vyproštění osob nebylo potřeba, hasiči tak zásah ukončili. U nehody zasahují i hasiči dopravního podniku, kteří provedou zajištění nehody. Škoda byla podle Drážní inspekce vyčíslena na pět milionů Kč.

Na zastávce Štěpánská v centru Prahy se v pátek srazily dvě tramvaje, na místě...
Na zastávce Štěpánská v centru Prahy se v pátek srazily dvě tramvaje, na místě...

„Ve směru ke Karlovu náměstí se srazily dvě tramvaje, jedna narazila do druhé, do před ní stojící,“ řekl policejní mluvčí Jan Daněk. Vozidla jezdí jedním jízdním pruhem, uvedla policie na Twitteru. 

29.června 2018 v 14:33, příspěvek archivován: 29.června 2018 v 14:42

Všichni pacienti byli do zlaté hodiny v pražských nemocnicích: VFN, NNB, FNM, TN, FNKV. Děkujeme ZOS, všem posádkam i spolupracujícím složkám @HasiciPraha @Policie_CR @DPPOficialni SKVĚLÁ PRÁCE!

Podle informací, které záchranáři zveřejnili na Twitteru, je na místě celkem 23 zraněných. Z toho je 20 zraněno lehce, 3 lidé utrpěli středně těžká zranění. Většina cestujících utrpěla pohmoždění krční páteře, hlavy a hrudníku. Všichni pacienti byli převezeni do pražských nemocnic.

V Praze mezi I.P.Pavlova a Karlovým náměstím se srazily dvě tramvaje.

V Praze mezi I.P.Pavlova a Karlovým náměstím se srazily dvě tramvaje.

Tramvaj narazila do druhé u křižovatky před Karlovým náměstím. První tramvaj, která před křižovatkou zřejmě stála, byla starší dvouvagonová souprava, druhá nová, kloubová. Nehoda se stala kolem 12:45.

ČTK, Lidovky.cz