Pondělí 17. ledna 2022, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V centru Prahy se srazily dvě tramvaje. Lehce se zranilo 20 lidí

Česko

  13:52aktualizováno  16:01
Praha - Na zastávce Štěpánská v centru Prahy se v pátek srazily dvě tramvaje, zranilo se 23 lidí. Provoz tramvají byl oboustranně přerušen, u nehody zasahovali i hasiči z centrální stanice. Vozidla po nějakou dobu jezdila jedním jízdním pruhem, nyní je však provoz oboustranně obnoven.

Nehoda tramvaje (ilustrační snímek) foto:  David Neff, MAFRA

Na místě zasahuje pět posádek Rychlé zdravotnické pomoci, jedna lékařská posádka a speciální vůz Ategu, uvedli pražští hasiči na Twitteru. Hasiči pomohli s transportem zraněných do sanitních vozů. Vyproštění osob nebylo potřeba, hasiči tak zásah ukončili. U nehody zasahují i hasiči dopravního podniku, kteří provedou zajištění nehody. Škoda byla podle Drážní inspekce vyčíslena na pět milionů Kč.

Na zastávce Štěpánská v centru Prahy se v pátek srazily dvě tramvaje, na místě...
Na zastávce Štěpánská v centru Prahy se v pátek srazily dvě tramvaje, na místě...

„Ve směru ke Karlovu náměstí se srazily dvě tramvaje, jedna narazila do druhé, do před ní stojící,“ řekl policejní mluvčí Jan Daněk. Vozidla jezdí jedním jízdním pruhem, uvedla policie na Twitteru. 

29.června 2018 v 14:33, příspěvek archivován: 29.června 2018 v 14:42

Všichni pacienti byli do zlaté hodiny v pražských nemocnicích: VFN, NNB, FNM, TN, FNKV. Děkujeme ZOS, všem posádkam i spolupracujícím složkám @HasiciPraha @Policie_CR @DPPOficialni SKVĚLÁ PRÁCE!

Podle informací, které záchranáři zveřejnili na Twitteru, je na místě celkem 23 zraněných. Z toho je 20 zraněno lehce, 3 lidé utrpěli středně těžká zranění. Většina cestujících utrpěla pohmoždění krční páteře, hlavy a hrudníku. Všichni pacienti byli převezeni do pražských nemocnic.

V Praze mezi I.P.Pavlova a Karlovým náměstím se srazily dvě tramvaje.

Tramvaj narazila do druhé u křižovatky před Karlovým náměstím. První tramvaj, která před křižovatkou zřejmě stála, byla starší dvouvagonová souprava, druhá nová, kloubová. Nehoda se stala kolem 12:45.

Autoři: ,

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat