Úterý 26. ledna 2021svátek má Zora 0 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Bémovu vilu hlídala policie. Bála se, že někdo ukradne 100 milionů

Pavel Bém | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pavel Bém | foto: Lidové noviny

PRAHA Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) v dubnu dvanáct dní sledovala vilu, kde žije bývalý pražský primátor a poslanec ODS Pavel Bém, kvůli podezření, že z ní má být ukradeno 100 mil. Kč pocházejících z trestné činnosti.

Krádež údajně organizovali dva policisté. Případ prý souvisel s kauzou bývalé šéfky kabinetu premiéra Jany Nagyové. Zloději však nepřišli a důkazy o existenci peněz nejsou, píše deník Mladá fronta Dnes. GIBS se k tomu odmítla vyjádřit.

"Z taktických důvodů se náš útvar k položeným otázkám nebude vyjadřovat," uvedla mluvčí GIBS Radka Sandorová. Bém řekl, že o akci neví.

Operaci kriminalistů a tajných služeb spustily poznatky z vyšetřování případu Nagyové a podezření z manipulování veřejných zakázek takzvanými kmotry Romanem Janouškem a Ivo Rittigem.

ČTĚTE TAKÉ:

Brněnský informátor policejnímu útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) řekl o krádeži v Bémově vile, kterou údajně chystají dva policisté a kterou prý nikdo neohlásí, protože peníze ukryté ve sklepě domu pocházejí z trestné činnosti. Janoušek a Bém jsou přátelé, proto detektivy napadalo, zda by informace o milionech ve vile nemohla s případem souviset.

Protože podezřelí byli policisté, předal ÚOOZ případ generální inspekci.

List údajného informátora, kterým byl majitel brněnských sportbarů, kontaktovala, muž však spolupráci s policií popřel. Inspekce vilu v Praze Vokovicích sledovala, do domu se však nikdo nevloupal, z odposlechů nic nevyplynulo a nepodařilo se ani získat důkazy o existenci peněz.

ÚOOZ se k tomu nechtěl vyjádřit. "Operativní informace, pokud existují, nejsou důkazním materiálem, a proto také nejsou určeny ke zveřejňování," uvedl šéf útvaru Robert Šlachta.

,

Peníze mě omámily. Upřímná zpověď Jana Šimáka, proč ho fotbal přestal bavit

Jan Šimák | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Už nikdy nezjistí, jak dobrý doopravdy mohl být. Říkalo se, že má větší talent než Tomáš Rosický, ale místo, aby si po...

Dům pana Hrbáčka navždy potemní. Letos jeho potomci rozsvítili naposledy

Dům Antonína Hrbáčka v Lípě se v roce 2020 rozzářil před Vánocemi naposledy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedmnáct let postupně vylepšoval a rozšiřoval osvětlení svého domu v Lípě u Zlína Antonín Hrbáček. Jeho vánoční výzdoba...

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...