Středa 17. července 2024, svátek má Martina
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Miliardář Krúpa nabízí za dluh ČSSD 55 milionů korun

Česko

  12:29
PRAHA - Miliardář Pavol Krúpa vážně usiluje o koupi dluhu ČSSD vůči advokátovi Zdeňku Altnerovi. Jak zjistily LN a server Lidovky.cz, už předložil konkrétní nabídku. Za pohledávku ve výši 337 milionů korun chce dát 55 milionů korun.

Slovenský miliardář Pavol Krúpa. foto:  František Vlček, MAFRA

„Poslal jsem panu doktoru Veselému oficiální žádost na odkup pohledávky pana Altnera za 55 milionů korun. Nabídka zohledňuje i možnou modifikaci výšky pohledávky ze strany Nejvyššího soudu a délku řízení,“ řekl serveru Lidovky.cz miliardář Pavol Krúpa.

Dluh ČSSD by mohl vymáhat silnější hráč. Chce ho koupit miliardář Krúpa

O tom, že se slovenský miliardář Krúpa, jehož finanční impérium Arca Capital se skupováním pohledávek zabývá, o spor zajímá, informovaly LN už v minulých dnech. Pokud by se Altner s Krúpou dohodli, znamenalo by to pro vládní stranu komplikace.

Dravější věřitel s dostatkem peněz by mohl na stranu vedenou premiérem Bohuslavem Sobotkou poslat drsnější právníky, kteří jí při jejím váhání s placením zavaří víc než Altnerův tým.

ČSSD zaplatila téměř 6 milionů finančnímu úřadu, jemuž dlužil Altner

Altnerovi má přitom strana podle pravomocného rozsudku zaplatit 338 milionů korun za služby v případu Lidového domu.ČSSD podala proti rozsudku dovolání s žádostí o odklad vykonatelnosti. Nejvyšší soud, který bude návrh posuzovat, nechce k případu podávat žádné informace, včetně procesního postupu nebo prognóz délky rozhodování. Důvodem je to, aby později nebylo zpochybňováno rozhodnutí soudu na základě dřívějších komentářů do médií. Altner o vymožení dluhu usiluje návrhem na nařízení exekuce na ČSSD.

Bývalý advokát Altner nedávno vyhrál letitý spor se sociální demokracií, kterou zastupoval ve sporu o Lidový dům. Soudy pravomocně přiznaly, že mu ČSSD musí zaplatit 18,5 milionu a smluvní pokutu 318 milionů. Minulý týden projevila o odkoupení pohledávky zájem skupina Arca Capital slovenského miliardáře Pavola Krúpy, která je minoritním akcionářem společnosti New World Resources (NWR), majitele OKD. Altner zatím prodej odmítá.

Autoři: ,