25. listopadu 2017 10:08 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Přirovnal Romy k medúzám. Ministerský náměstek Novotný teď končí v ČSSD

Karel Novotný. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Novotný. | foto: Karel PešekMAFRA

PRAHA Náměstek ministra průmyslu a obchodu Karel Novotný (ČSSD) odchází ze sociální demokracie, informoval server Aktuálně.cz. V září náměstek přirovnal na svém Facebooku Romy k medúzám, protože jsou ‚otravný a k ničemu.‘ Následně se omluvil a rezignaci již tehdy nabídl. Zatím se odmítl vyjádřit k tomu, zda odchod s rasistickým komentářem souvisí.

„Z ČSSD odcházím, to je pravda, ale do jiné strany přestupovat nebudu. Jsem ještě zastupitelem a radním v Mostě, ten mandát dokončím, ale poté už se nechci politicky angažovat. Budu se věnovat odborným záležitostem a tomu, co mě baví,“ řekl Novotný serveru Aktuálně.cz.

Náměstek v již smazaném příspěvku ve facebookové diskusi napsal, že „ci*áni jsou jako medúzy - otravný a k ničemu“. Komentář připojil k profilu skupiny Naštvané matky, která vystupuje proti migrantům, sexuálním menšinám nebo právě Romům.

„Hluboce lituji, že jsem se v rámci diskuse na facebooku nechal unést a vyjádřil se k romské menšině hanlivými výrazy. Uvědomuji si, že takové jednání je neslučitelné s mým postavením náměstka a že jsem mohl poškodit dobré jméno ministerstva,“ napsal v září v prohlášení.

Za výrok Novotnému ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD) v září udělil výtku podle zákoníku práce. Zároveň Novotný přišel o své čtvrtletní odměny.

Lidovky.cz

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz