Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Z novel o televizních poplatcích zmizí povinnost hlásit uživatele internetu

Ministerstvo kultury. foto: Ondřej Krutilek, iDNES.cz

Ministerstvo kultury odstraní z mediálních novel povinnost firem hlásit České televizi a Českému rozhlasu údaje o zákaznících, kteří mají smlouvu na nějaký typ internetových připojení. Tito zákazníci by měli nově podle novely platit televizní a rozhlasový poplatek. Řekl to prezident Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) Jiří Grund s odkazem na jednání s ministrem kultury Martinem Baxou (ODS).
  10:24

„Ministr přislíbil, že sporný paragraf ze zákona o TV poplatcích zmizí a 1 800 poskytovatelů připojení k internetu nebude muset bonzovat České televizi své zákazníky. Nejen za nás, ale i za miliony zákazníků O2, T-Mobilu a Vodafonu děkujeme panu ministrovi kultury, stejně jako panu náměstkovi Michalovi Šaškovi! Jsme moc rádi, že zvítězil zdravý rozum,“ uvedl Jiří Grund.

Tzv. velká mediální novela počítá vedle zvýšení televizního a rozhlasového poplatku na 150 korun, respektive 55 korun také s novou definicí poplatníka.

Nově mají poplatek platit i lidé, kteří nemají televizní přijímač nebo rádio, ale používají chytrý mobilní telefon nebo mají internetové připojení. Ministerstvo kultury informaci bez dalších podrobností potvrdilo.

Autoři: ,

Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!
Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!

Značka Bübchen existuje už přes 60 let a v německy mluvících zemích je jedničkou mezi výrobci dětské kosmetiky. Stala se favoritem i pro naše...