Ministerstvo podalo trestní oznámení

Autor:

KAUZA IPB

PRAHA Ministerstvo financí podalo v souvislosti se smlouvou o převodu IPB na ČSOB z roku 2000 trestní oznámení. Uvedl to mluvčí ministerstva Ondřej Jakob. Ministerstvo podalo trestní oznámení na Vrchním státním zastupitelství v Praze a není v něm obviňována žádná konkrétní osoba. „V trestním oznámení pouze popisujeme, k čemu fakticky došlo a v čem si myslíme, že byl spáchaný trestní čin. Necháváme pak na policii, aby vyhodnotila, zda skutečně k trestnému činu došlo, a popřípadě našla viníky,“ uvedl Jakob. Miroslav Kalousek se rozhodl podat trestní oznámení na základě výsledku arbitráže mezi státem a ČSOB. Spor stát v plném rozsahu prohrál. Kalousek na konci loňského roku obvinil bývalé členy vlády Miloše Zemana kromě ministra průmyslu Miroslava Grégra, že smlouva o převodu IPB na ČSOB z roku 2000 byla nevýhodná.

Zdroj: ČTK

Vstoupit do diskuse
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.