Sobota 4. prosince 2021, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ministerstvo zahraničí zaštítilo čínský ‚Ein Kessel Buntes‘ a chlubí se jím

Česko

  12:56
PRAHA - Rozhovor s Milošem Zemanem, vystoupení českých celebrit Pavla Nedvěda, Taťány Kuchařové či Ondřeje Brzobohatého, svatba „čínského Leoše Mareše“ na Hradě i zábava ve stylu Ein Kessel Buntes. Tak české ministerstvo zahraničí na svém webu představilo relaci o České republice, kterou v pátek večer odvysílala čínská televize. Program má podle diplomatů podpořit turistický průmysl.

Miloš Zeman a krteček v čínské televizi. foto: cntv.cz

Každý páteční večer se desítky milionů Číňanů scházejí před obrazovkami, aby sledovaly jeden z nejpopulárnějších pořadů tamější televize. Relace s anglickým názvem Day Day Up tento týden představí Českou republiku.

A obyvatelé nejlidnatějšího státu světa se mají na co těšit. Myslí si to alespoň ministerstvo zahraničí, které vysílání o Česku zaštítilo. „Formát pořadu osciluje mezi velkolepou show ve stylu Ein Kessel Buntes prokládanou vtipnými rozhovory ve stylu Všechnopárty Karla Šípa,“ hlásí hrdě diplomaté.

Část relace čínský štáb natočil přímo v České republice. „Diváci Day Day Up uvidí nejen interview s prezidentem Zemanem na zámku v Lánech či ministrem zahraničí Zaorálkem při projížďce veteránem firmy Škoda po Praze, ale zprostředkovaně navštíví například i Karlovy Vary,“ stojí v ministerské tiskové zprávě.

Čínský Leoš Mareš

Čínskému publiku své umění předvedou i české „celebrity“ Taťána Kuchařová, Monika Bagárová nebo Beáta Rajská. Vrcholem večera pak má být svatba moderátora, kterého média překřtila na „čínského Leoše Mareše“, který do manželství vstoupí v Lobkovickém paláci na Pražském hradě.

Diplomaté si od estrády slibují, že podpoří příliv čínských turistů do středu Evropy. „Jsem si jist, že miliony Číňanů budou po zítřejším vysílání zvažovat nikoli, zda cestovat do České republiky, ale kdy,“ myslí si o večerním pořadu Richard Krpač, generální konzul v Šanghaji.

Autoři:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...