Čtvrtek 9. dubna 2020svátek má Dušan 21 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ministerstvo zahraničí vyměnilo dva odborné náměstky. Kulhánka nahradí Šrámek

MInistr zahraničí Lubomír Zaorálek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy MInistr zahraničí Lubomír Zaorálek. | foto: MAFRA: Tomáš Krist

PRAHA Ministerstvo zahraničí vyměnilo dva ze šesti odborných náměstků. O personálních změnách v pondělí úřad informoval v tiskové zprávě. Na místo dosavadního náměstka pro řízení sekce bezpečnostní a multilaterální Jakuba Kulhánka nastoupí Ivo Šrámek, který dosud působil jako náměstek pro řízení evropské sekce. Šrámka nahradí zástupce vedoucího Stálého zastoupení ČR při EU Jakub Dürr.

Noví náměstci podle informací ministerstva prošli výběrovým řízením, kterým musí podle zákona o státní službě projít všichni úředníci na těchto postech. „Na MZV ČR se tak jednalo o dvě zbývající výběrová řízení na pozice náměstků, která proběhla v minulých týdnech podle zákona o státní službě,“ uvedlo ministerstvo.

O místo náměstka pro řízení evropské sekce usilovalo devět kandidátů. Do užšího výběru postoupili tři z nich. Vítězného kandidáta pak vybral ministr Lubomír Zaorálek po dohodě se státním tajemníkem ministerstva Petrem Gajduškem.

Jakub Dürr bude oficiálně jmenován 1. června 2016. Čtyřicetiletý absolvent Univerzity Palackého v Olomouci působil od roku 2011 jako zástupce stálého představitele ČR při EU v Bruselu. Zároveň je stálým představitelem ČR ve Výboru stálých zástupců EU. V Bruselu by ho měl podle obeznámených zdrojů nahradit zástupce českého velvyslance v USA Jaroslav Zajíček.

Spolupráce s Kulhánkem pokračuje

O místo náměstka pro řízení sekce bezpečnostní a multilaterální se ucházelo pět kandidátů včetně Kulhánka, který funkci zastával dosud. O tom, že Kulhánek ve výběrovém řízení zřejmě neuspěl, informoval minulý týden časopis Respekt. Podle Respektu Kulhánek měl problémy naplnit požadavky na znalost cizích jazyků. Ministerstvo v pondělí uvedlo, že Kulhánek vyhověl ve všech formálních kritériích a nyní čerpá řádnou dovolenou. Zaorálek mu nabídl jinou spolupráci v rámci úřadu. Kulhánek byl jediným členem sociální demokracie na pozici odborného náměstka. Na jeho místo usedne dosavadní náměstek pro řízení evropské sekce Šrámek. Zkušený diplomat zastupoval Česko mimo jiné ve Stálých misích při OSN a NATO a Stálém zastoupení při EU, byl také velvyslancem v Bruselu.

Na ministerstvu zahraničí působí další čtyři odborní náměstci. Martin Tlapa řídí sekci mimoevropských zemí a ekonomické a rozvojové spolupráce. Ivana Červenková je náměstkyní pro řízení sekce Úřad ministerstva. Sekci provozně-ekonomickou vede Miloslav Stašek. Dalším náměstkem je Martin Smolek, jenž má na starosti sekci právní a konzulární.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Lékař Karel F. Raška převzal 26. května 2009 v Praze Cenu Společnosti pro vědu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Lékař Luboš Pantůček- | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

Advantage Consulting, s.r.o.
SERVISNÍ TECHNIK - CNC STROJE

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj
nabízený plat: 38 000 - 40 000 Kč