Sobota 22. ledna 2022, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ministerstvo: Zakažte další lety Sunny Days

Česko

PRAHA Nedělní odlet klientů bývalé cestovní kanceláře Sunny Days rozzlobil úředníky ministerstva pro místní rozvoj. Včera proto dali podnět živnostenskému úřadu Prahy 5 k prošetření činnosti firmy.

Oznámil to mluvčí ministerstva Martin Ayrer. Podle něj Sunny Days porušuje zákon.

„Naším záměrem je to, aby živnostenský úřad prověřil současné jednání zmíněné cestovní agentury a přijal náležité opatření,“ uvedl ministr pro místní rozvoj Rostislav Vondruška.

Doplnil, že ministerstvo v současné době nemá nástroje, které by zabránily agentuře ve vypravování klientů. Pokud ale živnostenský úřad dojde k závěru, že se společnost dopouští neoprávněného podnikání, může udělit pokutu.

Sunny Days není od začátku února pojištěna proti úpadku, kvůli čemuž přišla o koncesi cestovní kanceláře a změnila se na agenturu. Jako taková může nyní pouze přeprodávat cizí zájezdy, nesmí ale prodávat ani vypravovat vlastní dovolené.

Spor se vede o to, zda může poslat klienty na zájezd, který byl koupen do konce ledna, tedy v době, kdy pojištění proti úpadku stále platilo. Firma je přesvědčena, že je to možné, ministerstvo a Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) tvrdí opak. Zájezd s odletem v neděli měly zakoupeny tři desítky klientů Sunny Days. Nakonec odletěla asi polovina.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...