Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Bendlův majetkový striptýz: prodal hodinky za 400 tisíc a koupil dům

Česko

  7:00
PRAHA - Poslanec a ministr zemědělství Petr Bendl z ODS loni prodal hodinky za 400 tisíc a starý vůz. Naopak přes tři miliony utratil za dům a nové auto. Vyplývá to z majetkového přiznání, které poslal do sněmovny.

Petr Bendl na sněmu středočeské ODS foto: ČTK

Koncem června pravidelně vrcholí majetkový striptýz zákonodárců. Voliči tak mohou zjistit, za co jejich poslanci a senátoři utráceli a na čem naopak v uplynulém roce zbohatli. Například ministr Bendl, který údaje o svém hospodaření vložil do registru jako jeden z prvních, loni prodal luxusní hodinky. Inkasoval za ně 400 tisíc korun.

"Snažím se zbavovat věcí, které mi připomínají minulost," napsal serveru Lidovky.cz Bendl. Pro připomenutí: po šesti letech loni na podzim skončilo jeho manželství s Tamarou Kotvaldovou, majitelkou několika luxusních butiků v superdrahé Pařížské ulici v Praze.

ČTĚTE TAKÉ:

Bývalá ministrova žena, jejímž úspěšným podnikáním mohl Bendl v minulosti vysvětlovat nadstandardní životní úroveň, mimo jiné prodává právě luxusní šperky a hodinky - obrat jejích firem se pohybuje v řádech stamilionů ročně.

Bendl se tak seznámil i s "králem Pařížské ulice", lobbistou Ivo Rittigem. „Patří do poměrně širokého okruhu lidí, s nimiž se potkávám. Do tohoto okruhu patří řada dalších významných podnikatelů,“ připustil Bendl v roce 2009 pro týdeník Ekonom.

"Díky kontaktům z bývalého manželství znám hodně lidí, co mají o hodinky zájem," připustil Bendl. I tak ovšem prodělal 320 tisíc, hodinky značky Rolex totiž podle svých slov pořídil před čtyřmi lety za 720 tisíc korun.

Z vlastních peněz si ale Bendl loni dokázal obstarat i potěšení. Místo hodinek si pořídil nové auto. Staré prodal, přidal 200 tisíc a koupil si vůz za 1 350 000 korun. "Auto jsem prodal přes bazar," komentoval obchod stručně Bendl.

Další dva miliony podle majetkového přiznání vložil do koupě rodinného domu. Na rozdíl od řady jiných politiků se ale nemusel na několik let zadlužit kvůli hypotéce. Kolonky v majetkovém přiznání, které jsou určené pro uvedení nesplacených finančních závazků, totiž v jeho případě zůstaly prázdné.

Autoři: ,

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Mohlo by vás zajímat