Neděle 29. ledna 2023, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ministerstvo si kalhotky s bobrem nekoupí. Ministr Brabec tendr zrušil

Česko

  10:59
PRAHA - Dámské spodní prádlo s bobrem a pánské s ptákem kormoránem ministerstvo životního prostředí nakonec vyrobit nedá. Nový ministr Richard Brabec (ANO) nařídil zrušit celý tendr, právě jeho součástí měly být i kontroverzní předměty. Tisíc kusů spodního prádla mělo přispět k propagaci kampaně Česká příroda.
Ministerstvo životního prostředí plánuje nákup spodního prádla s bobrem. (Ilustrační foto)

Ministerstvo životního prostředí plánuje nákup spodního prádla s bobrem. (Ilustrační foto) foto: Grafika: Šimon/LN

Na zakázku na propagační předměty upozornil server Lidovky.cz. Byla vypsána loni a schválena na poslední chvíli, aby se stihly vyčerpat peníze z rozpočtu. Vyjít měla přibližně na 600 tisíc korun. Resort tehdy vedl ministr úřednické vlády v demisi Tomáš Podivínský. Samotné pořízení prádla mělo údajně stát 60 tisíc korun.

PSALI JSME:

Vedle obvyklých propagačních předmětů, jako byly propisky, pastelky, deštníky, omalovánky nebo samolepky, bylo součástí zakázky právě i spodní prádlo s potiskem. Zpráva tehdy vzbudila na internetu velký ohlas a na ministerstvo údajně volali lidé, kteří si prádlo chtěli objednat.

Našla si ale i své kritiky, podle nichž se peníze mohly využít smysluplněji. "Peníze vyhozené do trapně pomalovaného prádla nebo nákupu 130 nových zbytečných aut by se daly využít pro nesčíslně užitečných projektů ve prospěch přírody a krajiny," uvedl pro Lidovky.cz například Jan Piňos z Hnutí Duha.

Ministerstvo životního prostředí muselo loni vysvětlovat také plány na nákup 130 nových aut za desítky milionů korun. Vznikly ale jen studie a zakázka nakonec vypsána nebyla.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat