16. listopadu 2009 14:08 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ministr dopravy Slamečka si zřídil osobní cyklostezku

Novou cyklostezku před Ministerstvem dopravy si prosadil Gustáv Slamečka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Novou cyklostezku před Ministerstvem dopravy si prosadil Gustáv Slamečka | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Jak se dostat na kole do práce? To je otázka, kterou dennodenně řeší stovky Pražanů. Kvůli nedostatku cyklostezek často marně. Ne každý totiž může vyřešit zapeklitou situaci jako ministr dopravy Gustáv Slamečka. Ten coby vášnivý cyklista nechal přivést cyklostezku přímo před dveře svého úřadu v centru Prahy.

Odbočka z nábřežní cyklostezky vznikla před několika týdny. Kromě ní přibyly u úřadu stojany na kola a v útrobách rozlehlé budovy sprchy pro zpocené úředníky. Trasa a zázemí pro cyklisty stály desítky tisíc korun. Pruhy na ulici zaplatil pražský magistrát, sprchy a stojany ministerstvo.

"Sám ministr tu asi mockrát nepojede, je to spíše pro zaměstnance, návštěvníky a poslíčky. Chtěli jsme jít ostatním úřadům příkladem. Využili jsme toho, že okolo nás vede cyklostezka, a udělali jsme z ní odbočku k naší budově," zdůvodňuje vybudování stezky mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka.

Další podrobnosti čtěte v pondělním vydání deníku

Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci
Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci

Výchova dětí je těžká disciplína a neexistuje univerzální návod. Jak potrestat dítě, které neposlouchá? Fyzické tresty, zákazy nebo stačí jen domluva? Odborníci v tom mají jasno.

Najdete na Lidovky.cz