15. dubna 2019 12:11, aktualizováno  13:07 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ministr dopravy Ťok už není poslancem, mandát složil v pondělí

Ministr dopravy Dan Ťok oznámil 8. dubna odchod z funkce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr dopravy Dan Ťok oznámil 8. dubna odchod z funkce. | foto: ČTK

PRAHA Končící ministr Dan Ťok už není poslancem za ANO. Mandát složil dnes. Měla by ho nahradit 56letá Iva Kalátová, bývalá starostka Rotavy na Sokolovsku. Vyplývá to z informací z Poslanecké sněmovny.

Na konec Ťoka v dolní komoře Parlamentu upozornil server Deník N. Ťok před týdnem oznámil odchod z vlády a prezident Miloš Zeman řekl, že jeho demisi přijme. V pondělí se Zeman sejde s kandidátem na ministra dopravy Vladimírem Kremlíkem.

Ťok nechtěl svůj konec ve Sněmovně blíže komentovat. „Jeden z 200 toho prosazuje strašně málo. Já dám tu šanci někomu, kdo má větší chuť,“ zdůvodnil ČTK složení mandátu. „Pravda je, že už se balím. Přebírám ty hromady materiálů, které mám na stole, a dělám v tom pořádek,“ dodal. 

Kalátová bude skládat poslanecký slib pravděpodobně na začátku úterní schůze Sněmovny. Slib má složit také Václav Votava, který v dolní komoře Parlamentu nahradí někdejšího ministra vnitra Milana Chovance (oba ČSSD). Ťok je nejdéle sloužícím ministrem dopravy, funkci zastává více než čtyři roky. Poslanecký mandát ale získal relativně nedávno.

Do funkce ministra dopravy se dostal koncem roku 2014 a poslancem za ANO se stal jako nestraník ve volbách v roce 2017.

ČTK

Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?
Přibývá dětí s psychickými poruchami. Pomůžou rodiče, nebo školy?

Mezi nejčastější psychické onemocnění u dětí patří úzkost. Pokud se neléčí, může se rozvinout v depresi. Na tuto problematiku reaguje ministerstvo školství novinkou, která by se měla objevit ve školních osnovách.

Najdete na Lidovky.cz