21. června 2017 8:50, aktualizováno  10:49 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ministr financí Pilný už nebude na podzim ve volbách kandidovat

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 18Diskuse
Ivan Pilný.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ivan Pilný. | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Ministr financí a poslanec ANO Ivan Pilný už nebude kandidovat v podzimních sněmovních volbách. Sám Pilný se nevyjádřil, bývalý ministr financí Andrej Babiš ale informaci potvrdil. Pilný měl být lídrem ANO na Vysočině, místo něj bude jedničkou šéf poslanců hnutí Jaroslav Faltýnek.

Podle deníku Právo se jako lídři objeví hejtmani. Andrej Babiš je na viditelných místech volebních listin nechtěl. Na Vysočině nahradí Pilného Faltýnek. Krajský předseda ANO na Vysočině poslanec Josef Kott ve středu řekl, že jde o kolektivní rozhodnutí, které respektuje. Způsob vedení volební kampaně to neovlivní,dodal. „Vysočina je zemědělský region, takže v tomto směru by to bylo logické,“ řekl Babiš. V čele olomoucké kandidátky má Faltýnka nahradit tamní hejtman Ladislav Okleštěk.

Krajský předseda ANO na Vysočině poslanec Josef Kott ve středu řekl, že jde o kolektivní rozhodnutí, které respektuje. Způsob vedení volební kampaně to neovlivní,dodal.

Faltýnek jako předseda zemědělského výboru sněmovny má pro Kraj Vysočina podle Kotta velký význam. „Až ho celostátní výbor odsouhlasí, nemám s tím problém. Způsob vedení předvolební kampaně máme připravený a ať bude lídrem kdokoli, bude od nás mít potřebný servis, nic zásadního se pro nás nemění,“ řekl Kott.

Známá jména se podle Kotta dosazují na čelná místa kandidátek nejen na Vysočině a nejen v hnutí ANO. Jsou to podle něj vždy osobnosti s přidanou hodnotou, které mohou něco přinést nejen pro daný kraj. „Nechci hodnotit, jestli mi to vyhovuje, nebo ne, je to kolektivní rozhodnutí. Musím respektovat názor většiny,“ dodal Kott.

Informaci o tom, že Pilný již nebude kandidovat, potvrdil Babiš. „Ano, je to tak. Hlavním důvodem jsou osobní problémy, do detailů však nechci zabíhat,“ řekl Právu.

Vedení ANO bude kandidátní listiny schvalovat v pondělí.

Lidovky.cz, ČTK
  • 18Diskuse

Najdete na Lidovky.cz