Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Po Havlíčkovi se vrací do úřadu Petříček a Maláčová, i druhý test na covid-19 měli negativní

Česko

  11:53aktualizováno  17:43
Praha - Vicepremiér, ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) se po zhruba týdenní karanténě v pondělí vrací do úřadu. I druhý test na onemocnění covid-19 měl negativní. Havlíček to napsal na Twitteru. První test prodělal na počátku minulého týdne, kdy nastoupil do karantény kvůli člověku pozitivnímu na koronavirus, jenž se krátce vyskytoval na ministerstvu průmyslu. Druhý test podle dřívějších informací ministr absolvoval v neděli.

Jana Maláčová, ministryně práce a sociálních věcí ČR. foto:  Michal Šula, MAFRA

„Rovněž druhý test mi vyšel negativně, dopoledne se vracím z karantény do úřadu. Budeme stále ale upřednostňovat jednání na bázi on-line,“ uvedl v pondělí na Twitteru Havlíček. Doplnil, že tento týden má na programu řadu větších setkání a konferencí s podnikateli nebo energetiky a v maximální možné míře využije videokonferencí.

Kvůli pozitivnímu testu hlavní hygieničky Jarmily Rážové je v karanténě ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) měl negativní test na koronavirus a po domácí izolaci se vrátí k programu. Uvedl to v pondělí na svém Twitteru. Pondělní jednání vlády se ale koná pomocí videokonference. Petříček se rozhodl minulý týden pro preventivní izolaci vzhledem k několika pozitivním případům na ministerstvu. 

Ministr zahraničí Tomáš Petříček.
Ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy Karel Havlíček.

Negativní test měla také ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD), jež byla minulý týden v blízkém kontaktu s člověkem, který se setkal s osobou pozitivní na onemocnění covid-19. Od úterý se vrátí k běžnému pracovnímu režimu, sdělila na Twitteru.

„Můj test na covid je negativní. Po domácí izolaci se vracím zpět ke svému programu. Dnes mě čeká vláda, tentokrát videokonferenčně,“ poznamenal ministr. Řádná schůze kabinetu se nekoná ve Strakově akademii zhruba po třech měsících. „Dobrá zpráva! Můj test na koronavirus je negativní. Dnes je vláda online a od zítra (úterý) se vracím k běžnému pracovnímu režimu,“ napsala Maláčová.

Nedávno se koronavirus potvrdil i v Poslanecké sněmovně. Pozitivně byla testovaná bývalá ministryně obrany a pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) a více než deset poslanců bylo v karanténě.

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Mohlo by vás zajímat