12. září 2014 11:20, aktualizováno  14:08 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ministr Prachař odvolal vrchního ředitele legislativního úseku

Antonín Prachař | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Antonín Prachař | foto: MAFRA - Petr Topič

PRAHA Na ministerstvu dopravy skončil vrchní ředitel legislativního úseku Jakub Kopřiva. Ve čtvrtek ho odvolal ministr Antonín Prachař (ANO). Vyplývá to z informací LN, které odpoledne potvrdil mluvčí úřadu Tomáš Neřold.

Kopřiva už jednou ve funkci skončil. Loni v létě ho odvolal tehdejší "úřednický" ministr Zdeněk Žák. Po svém nástupu do funkce šéfa resortu dopravy ho ale Prachař přijal zpět.

Nynější odvolání svého legislativce zdůvodnil "na základě vyhodnocení aktuální situace v sekci řízené vrchním ředitelem Kopřivou a vyhodnocení průběžného plnění stanovených úkolů".

"Pan ministr nebyl spokojen s rychlostí přípravy některých zákonů," osvětlil oficiální vyjádření ministerstva sám odvolaný Kopřiva. Prachařovi podle něj vadilo zpoždění v práci na zákoně o liniových stavbách a novém zákoně o drahách.

Řada problémů

Prvně jmenovaná norma má zrychlit výstavbu dopravní infrastruktury v České republice. Vláda si od ní slibuje příspěvek k boji s nezaměstnaností.

Ministerstvo zatím neoznámilo, kdo bude nástupcem odvolaného šéfa legislativy. "Myslím ale, že pan ministr nevybere nikoho z mých dosavadních kolegů," řekl Kopřiva.

Prachař se v čele dopravního resortu potýká s řadou problémů. Dlouhodobě se mu například nedaří stabilizovat situaci v Ředitelství silnic a dálnic. Kvůli tomu ho silně kritizuje premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Koalice o potížích v dopravě nedávno jednala, Prachařovo odvolání ale na pořadu dne nebylo.

Tomáš Tománek

VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty
VIDEO: Tři recepty na jednoduché pudinkové dorty

Pudink v hrníčku je klasika, zkuste z něj ale vykouzlit ještě větší dobroty. Co třeba tříbarevnou bábovku, koláčky v zapékací misce anebo dort, kterým okouzlíte na každé dětské oslavě.